Daugavpils dome spīdveja glābšanai piešķir 100 000 eiro

Daugavpilī spīdvejs ir tas pats kā Brazīlijā futbols. Spīdvejs Daugavpilī kļuvis par kulta un pat reliģijas nozīmes sporta veidu, saka šī sporta veida fani un atbalstītāji. Nupat Daugavpils dome piešķīra papildu 100 tūkstošus eiro Daugavpils spīdveja klubam „Lokomotīve”, jo ekonomisko problēmu dēļ lielākais kluba sponsors - "Latvijas dzelzceļš" - atbalstu šajā gadā atteicis.

Klubs eksistē, startē un priecē fanus. Spīdvejs ir Daugavpils un visas Latgales tēls, kura sacīkstes un tiešraižu translācijas tiek raidītas pasaules mēroga apraides kanālos, bet skatītāju skaits stabili ierindojas otrajā vietā pēc Rīgas ''Dinamo'' spēļu apmeklējuma.

Daugavpils spīdveja klubs „Lokomotīve” gatavojas kārtējām sacīkstēm Polijā. Priecē jaunatne, kas ienāk komandā, ar lepnumu stāsta sporta kluba prezidents Valērijs Šidlovskis:

„Uz treniņiem ierodas ap 15 -16 braucēju, tik daudz mums nekad nav bijis. Darbojas jauniešu sporta skola „Virāža”, no kurienes nāk šie jaunie braucēji, ir pieci stabili juniori, kas mēģina tikt sastāvā , sacenšas viens ar otru, starp citu , viņi nāk ne tikai no Daugavpils, bet arī no Ilūkstes un Krāslavas”

To, ka „Lokomotīve” nav tikai Daugavpils lepnums, apliecina arī spīdveja ''Gran Prix'' menedžeris, sacensību komentētājs un radošais ģenerators Māris Susejs, priecājoties, ka ''Lokomotīves'' stadions uz sacīkstēm pulcē tūkstošiem skatītāju kā apliecinājumu šī sporta veida popularitātei:

''Mūsu skatītājs jau ir kļuvis izvēlīgs, jau māk analizēt sacensības. Ja atbrauc spēcīgs pretinieks – ir septiņi tūkstoši, ja vājāks – var būt pieci vai četri tūkstoši skatītāju. Un ir tādi, kas nāk vienmēr, neskatoties, kādā līgā brauc, kādos apstākļos. Tie ir trakākie līdzjutēji – tiem jāsaka lielum lielais paldies.''

Arī spīdveja fani uzsver, spīdvejs ir kas īpašs un ar savām tradīcijām, jo nu jau paaudze pēc paaudzes Daugavpilī iet to skatīties. Un viņi priecājas, ka daugavpilieši gūst panākumus arī Polijas līgā.

Tiesa, šogad Daugavpils spīdveja klubam neiet viegli, jo zudis galvenā sponsora ''Latvijas dzelzceļa'' atbalsts, tāpēc ar papildu finasējumu talkā nākusi Daugavpils dome, kuras priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis atzīst, ka šāds atbalsts ir pat efektīvāks pilsētas tēla veidošanā nekā tūrisma prospektu izdošana. Sacensības no Daugavpils translē arī kanāls ''Eurosport'' ar milzīgu auditoriju.

Nākamās sacīkstes Daugavpils ''Lokomotīvei'' jau šo svētdien Polijā. Daugavpilī cer - ar uzvaru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti