Dambja lolojums otro reizi dodas uz Paikspīkas kalnā braukšanas sacīkstēm

"Drive eO" komanda un pilots Jānis Horeliks arī šogad dosies uz Kolorādo, ASV, kur 29. jūnijā piedalīsies Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās, trešdien informēja komandā. Latviešu inženieri sacīkstēm ir radījuši jaunu elektriskās piedziņas sistēmu, kas iebūvēta gatavā šasijā. Par galveno uzdevumu šoreiz izvirzīta elektroiekārtu pārbaude, lai nodrošinātu to veiksmīgu pielietojumu nākotnes projektos.

Autoinženiera Andra Dambja vadībā izstrādātajā PP02 automobilī ir uzstādīts elektromotors ar maksimālo īslaicīgo jaudu 360 kW (490 ZS), kura vadību veic eO izgatavotais kontrolieris. Enerģiju nodrošina 40 kWh liela litija jonu akumulatoru paka, kas eO izpildījumā ir par trešdaļu vieglāka kā tuvākajiem konkurentiem.

“Šo mezglu izstrāde un savstarpēja integrācija ir mūsu uzņēmuma kompetence, ko novērtē gan mūsu partneri, gan konkurenti,” pastāstīja Dambis. “Mūsu resursus pašreiz novirzām šo komponentu attīstīšanai, tāpēc ir pavisam loģiski izmantot jau gatavu ārējo čaulu jeb automobiļa šasiju. Par piemērotāko izvēlējāmies pasaulē zināmo "Tesla Roadster", kas tā arī nekad vēl nav redzēts sacensību trasēs.”

Asfaltētajā 20 kilometru distancē līdz Paikspīkas virsotnei 4300 metru augstumā sacentīsies 72 automobiļi. Galvenie uzvaras pretendenti ir Lemānas sacensību uzvarētājs Romāns Dimā, daudzkārtējs Paikspīkas uzvarētājs Nabuhiro Tadzima, divkārtējs Dakaras rallija uzvarētājs Hiroši Masuoka un kādreizējais Paikspīkas motociklu klases rekorda īpašnieks Gregs Treisijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti