PK kvalifikācijas spēle futbolā. Latvija – Portugāle

Pārbaudes spēles futbolā. Latvija - Igaunija

Pasaules čempionāta 5. posms motokrosā motocikliem ar blakusvāģiem

Daiders/Stupelis pēc laba sākuma pasaules čempionāta posmā blakusvāģiem Ķegumā izstājas

Jāņa Daidera pilotētā un Kaspara Stupeļa kantētā ekipāža svētdien pēc gana sekmīga pirmā brauciena izstājās otrajā un neveiksmīgi noslēdza Ķeguma mototrasē "Zelta zirgs" notikušā pasaules čempionāta piektā posma motokrosā blakusvāģiem sacensības.

Par Latvijas posma uzvarētāju divu braucienu summā kļuva leģendārā nīderlandieša Daniela Vilemsena ekipāža, kam sekoja nīderlandietis Etjēns Bakss. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās franču pilota Valentēna Žiro un latviešu kantētāja Elvja Mucenieka duets.

Pirmajā braucienā ātrākais bija Vilemsens, kamēr otrajā vietā ierindojās Žiro un Mucenieka ekipāža. Savukārt Daideris ar Supeli bija trešajā vietā.

Vēl no ekipāžām, kur brauc kāds Latvijas sportists, pilots Mārvins Vanlušens no Beļģijas un cits pašmāju kantētājs Haralds Kurpnieks pirmajā braucienā bija piektie.

Tikmēr pirmo divdesmitnieku noslēdza lietuvietis Litaurs Varjakojis ar latvieti Jāni Paipalu, bet 21.pozīcijā bija Jāņa un Pētera Jegorovu ekipāža.

Zīmīgi, ka Paipals 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs startēja distanču slēpošanā.

Savukārt otrajā braucienā uzvaru izcīnīja Bakss, kuram sekoja Vilemsens, kamēr Žiro ar Mucenieku bija ceturtie. Tikmēr 11.vietā ierindojās Vanlušens un Kurpnieks, bet Jegorovu ekipāža noslēdza pirmo divdesmitnieku, kamēr Varjakojis ar Paipali bija 22.pozīcijā.

Neveiksme otrajā braucienā piemeklēja Daideru un Stupeli, kuri izstājās, līdz ar to netikdami pie punktiem, turklāt tāds pats liktenis abos braucienos piemeklēja beļģi Kristofu Santermansu ar latviešu kantētāju Lauri Daideri.

Divu braucienu summā ārpus pirmā trijnieka šajā posmā palika Vanlušens/Kurpnieks, kuriem astotā vieta, Daideris ar Stupeli ieņēma 11.pozīciju, kamēr Jegorovi ierindojās 22.vietā, bet uzreiz aiz viņiem bija Varjakojis ar Paipali.

Pēc sestdienas kvalifikācijas pamatsacensībās nespēja iekļūt cita Latvijas ekipāža Jānis Sedlenieks un Ģirts Indrijaitis.

Pasaules labākie blakusvāģu motokrosa braucēji Ķegumā sacenšas pēc gada pārtraukuma. Pērn šajā trasē pasaules čempionāta etaps nenotika, jo Kristers Serģis, kuram pieder "Zelta zirga" trase, koncentrējās pasaules čempionāta posma rīkošanai solo klasēs.

Pasaules čempionāta līderpozīcijā pēc pieciem posmiem ar 226 punktiem pašlaik ir Bakss, kuram ar 213 punktiem seko Žiro un Mucenieka ekipāža.

Kopvērtējumā trešā ir desmitkārtējā pasaules čempiona Vilemsena pilotētā ekipāža, kas ir tikusi pie 203 punktiem. Piekto vietu ar 132 punktiem ieņem Vanlušens un Kurpnieks, kamēr astotie ar 117 punktiem ir J.Daiders/Stupeli, bet 14.pozīcijā ar 62 punktiem ir Santermanss ar Lauri Daideru.

Tāpat šosezon pasaules čempionāta posmos ir startējis latviešu kantētājs Mārtiņš Antons, kurš brauca kopā ar lietuvieti Varjakoji, kopvērtējumā ieņemot 33.vietu.

Savukārt Jegorovi šosezon ar dalību tikai Ķeguma posmā ar vienu punktu kopvērtējumā ieņam 42.pozīciju.

Iepriekšējā sezonā pasaules čempionāta kopvērtējumā triumfēja Jans Hendrikss un kantētājs Bens van den Bogārts, bet par vicečempioniem kļuva beļģu pilots Bens Adriansens un Lauris Daiders. Pēc sezonas abi pērnā gada spēcīgākie piloti noslēdza karjeru.

Šī gada pasaules čempionātā paredzēti 14 posmi, diviem etapiem norisinoties Latvijā, jo desmitais etaps 13.augustā notiks Stelpes trasē.