Calko kļūs par pirmo baltieti prestižajās Lemānas 24 stundu autosacīkstēs

Latviešu autobraucējs Konstantīns Calko būs pirmais baltietis, kurš jūnijā startēs prestižajās Lemānas 24 stundu autosacīkstēs. Calko Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" atklāja, ka lepojas un ir pateicīgs par šo iespēju.

Latvietis Lemānā startēs slovāku komandas „ARC Bratislava” sastāvā. Komandā būs trīs sportisti, katram vidēji trasē jāpavada astoņas stundas. Calko atzīst, ka pašreizējais plāns ir katram komandas loceklim braukt astoņas stundas, bet sacensību laikā šis plāns var mainīties atkarībā no situācijas.

Sacensības ritēs veselu diennakti no vietas, tādējādi daļa sacīkšu notiek tumsā. „Man patīk braukt naktī, es vienreiz dzīvē braucu naktī, tas bija kaut kas fantastisks,” sacīja Calko. Pārsvarā Latvijas autosportists trenējas, izmantojot sacīkšu simulatorus.

Šogad Lemānas auto sacīkstes norisināsies jūnija vidū. Lemānas 24 stundu auto sacīkstes notiek jau kopš 1923. gada. Sacīkšu trase ir nepilnus 14 kilometrus gara, apļa rekords tajā ir trīs minūtes un 17 sekundes, bet vidēji aplis tiek izbraukts trīsarpus minūtēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti