Calko debijā Lemānas 24 stundu sacīkstēs galvenais būs finišēt

Jau šajā nedēļas nogalē, 17. jūnijā, Francijas pilsētā Lemānā 85. reizi startēs leģendārās 24 stundu izturības autosacensības. Pirmo reizi dalībnieku sarakstā redzēsim arī Latvijas karogu, kura krāsas pārstāvēs daugavpilietis Konstantīns Calko. Viņa pārstāvētajai komandai galvenais mērķis būs sasniegt finišu.

„Prieks, ka es esmu tur un piedalīšos” teica Calko.

Pirms sacīkstēm Calko ir liels stress, ar kuru jātiek galā. Autobraucējs atklāj, ka, gatavojoties Lemānas sacīkstēm, ir jādomā ne tikai par labu mentālo gatavību, bet arī jābūt labā fiziskā formā.

Konstantīns Calko par gaidāmo startu Lemānas 24 stundu sacīkstēsMārtiņš Kļavenieks

  Bez skriešanas un svaru zāles apmeklējumiem Calko, protams, trenējas arī trasē, kur nereti cilvēki vēlas ar viņu parunāt par gaidāmajām sacīkstēm un lūdz autogrāfus. "Trasē ļoti daudz cilvēku prasa parakstīties uz fotogrāfijām,” sacīja Calko.

  Latviešu sacīkšu braucējs 24 stundu sacīkstēs startēs Slovākijas komandā „ARC Bratislava”. Bez Calko pie auto stūres sēdīsies arī divi viņa komandas biedri. Calko teica: „Mēs visi trīs esam kā komanda.” Komandā valda ļoti ievērojam vecuma un pieredzes atšķirība – komandas jaunākajam pilotam ir 19 gadi, savukārt vecākais braucējs pie sacīkšu auto stūres sēž jau 30 gadus. Arī Calko palīdz saviem komandas biedriem ar padomu, kad tas nepieciešams.

  Calko atklāj, ka ir aizvadīti veiksmīgi treniņi, vienīgi mašīna daļu laika bija spiesta pavadīt boksos. „Tecēja benzīns no sūkņa. Zaudējām pāris stundas, bet pagaidām mašīna ir gatava,” sacīja Calko. Latviešu braucējs arī neslēpj, ka komandā par galveno mērķi izvirzījuši rūtotā karoga sasniegšanu.

  "Mums galvenais uzdevums ir finišēt,” teica sportists.

  23 gadus vecajam latviešu autobraucējam nav skaidri zināms, kas viņu sagaida pēc Lemānas 24 stundu auto sacīkstēm. Calko piebilda, ka šajās sacīkstēs ir ne tikai grūti iekļūt, bet arī noturēties.

  Calko aktīvajā autosportā pavadījis jau 15 gadus, un viņa karjeras mērķis allaž bijis starts Lemānas 24 stundu sacensībās. Pagājušajā sezonā viņš piedalījās izturības čempionātā Lemānas Āzijas sērijā, kur ar labo sniegumu LMP3 prototipu ieskaitē palīdzēja slovāku komandai „ARC Bratislava” izcīnīt iespēju piedalīties Lemānas 24 stundu sacensībās.

  Saistītie raksti
  Motoru sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti