Sporta studija

Sporta ABC. Lauris Dārziņš

Sporta studija

Studijas viesis - Emīls Liepiņš

Pasaules čempionāts rallijkrosā. Rīgas posms. Sagatavošanās

Biķerniekos top tribīnes 7500 rallijkrosa skatītājiem

Pirms trim gadiem, pirmo reizi rīkojot pasaules čempionāta rallijkrosā posmu Biķerniekos, organizatori saprata: Baltijā neviens nespēj uzbūvēt tribīnes vairāk nekā tūkstoš skatītājiem. Tagad uz Pasaules čempionāta rallijkrosa Rīgas posmu Biķerniekos tribīnes ir nepieciešamas 7500 skatītāju, tāpēc organizatori piesaistījuši vāciešus. Daļa tribīņu, kas uzstādītas Biķernieku trasē, atceļojušas pat no Beļģijas F-1 posma.

“Ļoti daudziem aizrakstījām e-pastus, ar ļoti daudziem tikāmies, kontaktējāmies, bet šie cilvēki noteikti pārliecināja, jo viņu pieredze un CV bija diezgan spēcīgs. Jāsaka tā – tas bija viens no lielākajiem stresiem pirmajā gadā,” “Sporta studijai” atklāja pasaules čempionāta rallijkrosā Rīgas posma organizators Raimonds Strokšs.

“Tu apzinies, ka esi pārdevis un ielūdzis ļoti daudz cilvēkus uz pasākumu, un tu gaidi džekus, kas atvedīs tribīnes. Vai tās var sastellēt laikā, kas tās sastellēs, vai tur viss būs tā, kā vajag. Mēs ne reizi nebijām redzējuši tās tribīnes. Tā atbildības sajūta ir tik liela! Tu neko nezini no tā visa. Šogad jau ir trešais gads. Pie B sektora viņi uzcēla divarpus dienās, un es pat piegājis pie viņiem nebiju,” pastāstīja Strokšs.

“Bender Tribunen” - vācieši, kuri būvē tribīnes jau trešajā paaudzē, un tagad mazdēls turpina sava vectēva teju pirms 70 gadiem iesākto misiju.

“Mūsu pilsētā plānojās motokrosa sacensības. Mans vecaistēvs bija galdnieks, un pilsētas mērs viņam reiz jautāja: “Vai vari uzbūvēt tribīnes mūsu skatītājiem? Viņi stāv pie trases un sacensības nemaz neredz.” Vecaistēvs atbildēja, ka uzkonstruēs. Tā arī radās ideja par tribīnēm,” kompānijas vēsturi atcerējās “Bender Tribunen” projektu vadītājs Deivids Benders.

Šobrīd firma vēl turpinās darboties vismaz līdz simt gadiem. “Īpaši tad, ja kompānijā ir tik lojāli darbinieki – vakardien viens kolēģis nosvinēja 45 gadu darba jubileju. Tas ir vairāk nekā manam tēvam,” pastāstīja Benders.

Vācieši lepojas, ka uzstādījuši tribīnes Turīnas olimpisko spēļu slēpošanas sacensībās, viņu konstrukcijas izmantotas Moto GP, X-Games, Pasaules kausā biatlonā un tramplīnlēkšanā, kā arī F-1.

F-1 viņiem bijis viens no lielākajiem izaicinājumiem. “Tas ir viens no lielākajiem mūsu projektiem – 35 tūkstoši skatītāju vietas. Turklāt jānodrošina tribīnēm arī jumts. Ļoti grūts izaicinājums – sākām būvēt ļoti laicīgi. Lai nodrošinātu 35 tūkstošus skatītāju vietas, nepieciešamas 40-50 smagās automašīnas, lai tribīnes nogādātu līdz norises vietai,” atklāja kompānijas pārstāvis.

Daļa tribīņu, kas uzstādītas Biķernieku trasē, atceļojušas tieši no Beļģijas F-1 posma. “Lai nodrošinātu 7500 skatītāju vietas, uz Latviju atsūtījām apmēram 13 smagās automašīnas. Visā teritorijā uzbūvējām piecas tribīnes, lai ikviens varētu izbaudīt sacensības,” pastāstīja Benders.

Pasaules čempionāta rallijkrosā Rīgas posms jau šajā nedēļas nogalē. Tiešraides LTV7 un REPLAY.lv. Tāpat tiešraidē LTV7 Rīgas posma prezentācija - sākums plkst. 19.30, savukārt REPLAY.lv tiešraide jau no plkst. 18.20.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti