Baumanis pēc pirmajiem braucieniem 15.vietā pasaules rallijkrosa čempionāta posmā

Latvijas vadošais rallijkrosa pilots Jānis Baumanis ieņem 15.vietu pēc Beļģijas pilsētā Metetā notikušajiem pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas trešajā posmā. Prestižākajā "SuperCar" klasē STARD vienības pilots Baumanis pirmajā kvalifikācijas braucienā bija 13.vietā, bet otrajā viņš ieņēma 14.vietu, ar 61 punktu kopvērtējumā esot 15.pozīcijā starp 16 braucējiem.

Līderis ir norvēģis Peters Sūlbergs, kurš ticis pie 92 punktiem, jo bija labākais pirmajā kvalifikācijas braucienā, bet otrajā ieņēma trešo vietu. Tikmēr 88 punkti ir zviedram Matīasam Ēkstremam, kurš bija labākais otrajā kvalifikācijā, bet pirmajā ieņēma sesto pozīciju. Trešajā vietā kvalifikācijā ierindojās zviedrs Timijs Hansens, kurš pirmajā braucienā finišēja trešajā vietā, bet otrajā bija otrais.

Svētdien dalībnieki aizvadīs vēl divus kvalifikācijas braucienus, bet pēc tam 12 labākie iekļūs pusfinālā, pēc kura seši labākie finālā cīnīsies par uzvaru posmā. Sacensības svētdien tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.

Jau ziņots, ka pirms divām nedēļām sezonas pirmajā posmā Portugālē Baumanis tika līdz pusfinālam, tajā ierindojoties ceturtajā vietā un paliekot bez fināla.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ar 53 punktiem ir Jūhans Kristofešsons, kuram ar 44 punktiem seko Andreass Bakerūds, bet trešais ar 43 punktiem ir Sūlbergs.

Savukārt Baumanis kopvērtējumā ar 22 punktiem atrodams astotajā vietā.

Beļģijā nenorisinās arī Eiropas čempionāta sacensības "SuperCar" klasē, kur kopvērtējuma līderis ir Reinis Nitišs.

Pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem Nitišs atrodas otrajā vietā ar 87 punktiem, jo pirmajā braucienā viņš finišēja otrajā pozīcijā, bet otru braucienu noslēdza trešajā vietā. Abos braucienos uzvaras izcīnīja francūzis Sirils Raimons, kurš ticis pie 100 punktiem.

Nitišs šajā sezonā nestartē pasaules rallijkrosa čempionātā, bet to dara Eiropas meistarsacīkstēs, pārstāvot somu komandu "SET Promotion". Iepriekšējos četrus gadus Nitišs startēja pasaules čempionāta "SuperCar" klasē, 2014.gadā izcīnot trešo vietu kopvērtējumā, tomēr pēdējo sezonu laikā viņa rezultāti bija kritušies, pērn ieņemot 14.pozīciju.

Kopumā šīs sezonas kalendārā pasaules čempionātā būs 12 etapi, Latvijā septembra vidū notiekot devītajam posmam.