Baumanim mazliet pietrūkst līdz finālam pasaules rallijkrosa posmā, Nitišs otrais Eiropas ieskaitē

Jānis Baumanis svētdien Beļģijā izstājās cīņā par finālu pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas trešajā posmā, savukārt Reinis Nitišs salijušajā un slidenajā trasē ieguva otro vietu Eiropas čempionāta ieskaitē.

Pasaules čempionātā prestižākajā "Supercar" klasē Jānis Baumanis pēc sestdien aizvadītajiem pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem ieņēma 15.vietu. Trešajā kvalifikācijas posmā svētdien Baumanis sasniedza piekto rezultātu un uzlaboja cerības uz pusfinālu, pakāpjoties kopvērtējumā uz 13.vietu, no TOP 12 atpaliekot vienu punktu.

Jāņa Baumaņa ceturtais kvalifikācijas brauciens

Ceturtajā kvalifikācijā Baumanis finišēja ceturtais savā braucienā, bet summā ieņēma 9.vietu, kopvērtējumā sasniedzot 10.vietu un nodrošinot dalību pusfinālā, kur startēja 12 labākie.

Jāņa Baumaņa pusfināla brauciens

Dramatiskā pusfināla braucienā Baumani iespīlēja startā un ar labu braukšanu turpinājumā nepietika, lai iekļūtu finālā, kur par uzvaru posmā cīnījās seši piloti. Pusfināla braucienā Baumanis bija ceturtais, paliekot pirmais aiz svītras cīņā par finālu.

Jānis Baumanis par veikumu kvalifikācijā

Pēc starta kvalifikācijā Baumanis atzina, ka kopumā ar iekļūšanu pusfinālā ir apmierināts. Viņš bija gandarīts par startu pēdējā kvalifikācijā un piebilda, ka ar iekļūšanu pusfinālā minimālais plāns ir izpildīts.

"Supercar" klases finālbrauciens

Finālā uzvarēja francūzis Sebastjens Lēbs, aiz sevis atstājot Norvēģijas pilotu Peteru Solbergu un Timiju Hansenu no Zviedrijas.

Reiņa Nitiša finālbrauciens

Savukārt Eiropas čempionātā "Supercar" klasē 2.vietu ieguva Reinis Nitišs, kurš finālā finišēja aiz zviedra Antona Marklunda.

"Supercar" klases laurātu apbalvošana

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem Baumanis ir astotais ar 32 punktiem, savukārt līderpozīcijās ar 75 punktiem turas Zviedrijas pilots Johans Kristofersons, kurš ir deviņus punktus priekšā tuvākajam konkurentam Lēbam.

Nākamais posms pēc divām nedēļām notiks Silverstonā, Lielbritānijā.