Sadaļas Sadaļas

Autosportā meklē risinājumus Latvijas čempionātu sarīkošanai pandēmijas laikos

Latvijas Automobiļu federācija (LAF) februāra beigās kļuva par kārtējo sporta organizāciju, kas publiski aicināja pārskatīt ierobežojumus, lūdzot atļaut sacensību rīkošanai vismaz brīvā dabā. LAF piedāvā savus risinājumus, kā sākt Latvijas čempionātu sacensības dažādās autosporta disciplīnās.

Jautājums par iespējām atsākt sacensību organizēšanu tika aktualizēts marta sākumā Saeimas Sporta apakškomisijas sēdē, kurā piedalījās gan sporta organizācijas, gan Veselības ministrijas pārstāvji, tomēr pagaidām nav izdevies nonākt pie kāda reāla un visiem pieņemama rezultāta. Sporta nozare aicināta izstrādāt priekšlikumus, kā sacensības sarīkot drošos apstākļos. 

Autosportā vēlas atsākt sacensībasMāris Bergs

Veselības ministrijas pārstāve Sintija Gulbe norādīja, ka jebkuram lēmumam par sacensību atsākšanu jābūt pārdomātam un balstītam drošības protokolā, lai neradītu papildus risku sabiedrības veselībai. VM ir atvērta diskusijām, bet lēmumi nedrīkst būt pārsteidzīgi un vispirms jāvienojas par drošības prasībām, kuras visas iesaistītās puses apņemtos ievērot, paskaidroja Gulbe.

LAF jau izstrādājusi savus priekšlikumus, kā sarīkot sacensības, kas atbilstu epidemioloģiskās drošības prasībām.

Gandrīz droši, ka vismaz sākumā tās būs bez skatītājiem un ar ierobežotu dalībnieku skaitu. Federācijas pārstāvji uzsver, ka autosports pēc būtības ir bezkontakta sporta veids, proti, braucēji sēž mašīnās, kas viņus fiziski norobežo citu no cita.

Sporta veida specifikas un ugunsbīstamības dēļ braucēji lieto speciālu ugunsdrošu sejas aizsargu, kas vienlaikus var kalpot arī kā visparastākā sejas maska, kādas lietojam sabiedriskās vietās. Automobiļu federācijas viceprezidents Jānis Naglis sarunā ar Latvijas Radio arī atzīmēja faktu, ka autosporta trasēm ir plaša pieguļošā teritorija, kas ļauj izretināt sportistu komandas citu no citas. Turklāt autosportisti esot ļoti disciplinēti un būs gatavi ievērot saprātīgus noteikumus. 

Autosports jau otro gadu pēc kārtas ir pazaudējis ziemas sezonu, bet tuvāko dažu nedēļu laikā vismaz teorētiski var sākties vasaras sezona.

Viens no vadošajiem pašmāju rallija braucējiem Edijs Bergmanis atzīst, ka ne viņam, ne citiem autosportistiem pašreizējā situācija prieku nerada un raisa drūmas pārdomas. Bergmanis ierobežojumus uzskata par ļoti universāliem, kas neiedziļinās katra sporta veida specifikā. 

Arī citi uzrunātie autosportisti pauda neapmierinātību ar esošo situāciju, lietojot arī krietnu skarbākus izteicienus, vienlaikus atzīmējot, ka aizliegumi var novest otrā grāvī, proti, pie nelegālas pulcēšanās un tā saucamajām krūmu sacīkstēm. Arī pagājušā gada pavasarī autosacīkstes notikt nevarēja, tomēr ar saspiestāku kalendāru vasarā un agrā rudenī izdevās aizvadīt salīdzinoši pilnvērtīgu sezonu. Šobrīd nav iespējams prognozēt, kad īsti varētu sākties 2021. gada sezona, taču pastāv iespēja, ka starts atkal par pāris mēnešiem aizkavēsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt