Alonso triumfē F-1 Ķīnas «Grand Prix»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

"Ferrari" komandas Spānijas pilots Fernando Alonso svētdien Šanhajā uzvarēja Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta posmā Ķīnas "Grand Prix" izcīņā, liecina organizatoru informācija. Sezonā pirmo uzvaru Alonso nodrošināja ar 10,1 sekundes pārsvaru pār somu Kimi Raikonenu ("Lotus"). Trešais finišu sasniedza no pirmās pozīcijas startējušais brits Lūiss Hamiltons ("Mercedes"), tādējādi visu goda pjedestālu aizņēma piloti, kas karjerā ir bijuši F-1 čempioni.

Alonso karjerā ir uzvarējis 31 "Grand Prix" sacīkstē, kas ir dalīts ceturtais labākais sasniegums F-1 vēsturē. Alonso nebija uzvarējis kopš triumfa pērn jūlijā Vācijā. Iepriekšējā posmā Malaizijā Alonso avarēja un izstājās.

Pašreizējais trīskārtējais F-1 čempions Vācijas pilots Sebastjans Fetels ("Red Bull") finišēja ceturtais 0,2 sekundes aiz Hamiltona un saglabāja līderpozīcijas kopvērtējumā. Piektais mērķa līniju šķērsoja brits Džensons Batons, līdz ar to F-1 čempiona laurus karjerā guvušie piloti ne tikai kāpa uz goda pjedestāla, bet ieņēma visas vietas pirmajā pieciniekā.

Alonso sacīkstes sāka no trešās starta vietas un, realizējot veiksmīgu tehniskās zonas apmeklēšanas stratēģiju, pārliecinoši uzvarēja. Šanhajas trasē netrūka avāriju, jo sadursmēs iekļuva gan Raikonens, gan "Red Bull" pilots austrālietis Marks Vebers, kurš līdz finišam netika.

Kopvērtējumā Fetelam pēc trijiem posmiem ir 52 punkti, un viņš par trim punktiem apsteidz otrās vietas īpašnieku Raikonenu. Ar 43 punktiem trijniekā ir arī Alonso, kurš savukārt par trim punktiem ir priekšā Hamiltonam. F-1 sezona turpināsies 21. aprīlī Bahreinā.