Aizvadīta F-1 sezona ar lielākiem ātrumiem un nepiepildītām cerībām

Pagājušās nedēļas nogalē ar sacīkstēm Abūdabī noslēdzās Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta kārtējā sezona. Šogad uzvaras laurus pilotu vērtējumā plūca brits Lūiss Hamiltons, savukārt Konstruktoru kausā labākā bija viņa pārstāvētā "Mercedes" komanda.

Ar soma Valteri Botasa uzvaru Abūdabī Lielās balvas izcīņā likts punkts 2017.gada F-1 sezonai. Pavasarī pirms sezonas sākuma viena no galvenajām intrigām bija mašīnu ātrums. Jaunās aerodinamisko noteikumu izmaiņas nozīmēja, ka šogad formulām būtu jābrauc vismaz trīs līdz četras sekundes aplī ātrāk nekā pirms gada. Tika cerēts, ka lielāks mašīnu ātrums uzlabos sacīkšu skatāmību, kas F-1 pēdējo gadu laikā mazliet klibojusi. Skaidrs, ka braucējiem ievērojami ātrākās mašīnas ļoti gāja pie sirds, tomēr labāka aerodinamika nozīmē, ka cieša sekošana aizmugurē ir grūtāka.

Noslēgusies F-1 2017.gada sezonaMāris Bergs

  Ilggadējais F-1 komentētājs Ģirts Timrots Latvijas Radio uzsvēra, ka ir pieaudzis ātrums trases līkumos, taču mainītās aerodinamikas dēļ kļuvis grūtāk veikt apdzīšanas manevrus. 

  Sezonas pirmajos 11 posmos līdz vasaras pārtraukumam veiksmīgi startēja "Ferrari" komanda un tās līderis Sebastians Fetels. Dodoties mēnesi ilgajā atvaļinājumā jūlija beigās, Fetels bija čempionāta līderis un viss liecināja, ka rudens pusē gaidāma sīva spēkošanās par čempiona titulu ar galveno sāncensi Lūisu Hamiltonu. Sezonai atsākoties augusta beigās, situācija kardināli mainījās. "Ferrari" sāka vajāt tehnikas izturības problēmas, piloti iekūlās avārijās, kā rezultātā Hamiltons un viņa "Mercedes" komanda jau trīs posmus pirms beigām ieguva pietiekamu pārsvaru, lai tiktu kronēts par četrkārtēju F-1 čempionu.

  Timrota kolēģis sacīkšu komentēšanā Jānis Janševics Latvijas Radio sacīja, ka sezonā iezīmējās divi atšķirīgi posmi pirms un pēc vasaras pārtraukuma. Ja sezonas pirmā puse solīja intrigu, tad turpinājumā Hamiltons un "Mercedes" pārliecinoši nodrošināja uzvaru sezonas kopvērtējumā. 

  Šobrīd F-1 komandām un pilotiem sācies ziemas pārtraukums, kurā visa uzmanība tiks veltīta jauno sacīkšu mašīnu attīstībai. Komandām atkal būs jāpielāgojas noteikumu izmaiņām, jo riepu piegādātāji "Pirelli" uz nākamo gadu piedāvās divus jaunus riepu sastāvus un izmainīs jau esošos. Kuras komandas ziemā būs pastrādājušas labāk, bet kurām jaunās sezonas starts būs grūtāks, redzēsim februārī, kad komandas pulcēsies uz pirmajiem testiem.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Motoru sports
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti