Sporta studija

Eksperti atzinīgi vērtē Latvijas futbola izlases progresu

Sporta studija

Izlases treneris Kazakevičs: Latvijas futbolam vēl vajadzīgs laiks, lai pa īstam nostātos uz kājām

Brāļi Reišuļi motokrosā tiecas uz jaunām virsotnēm

Brāļi Reišuļi pēc veiksmīgas sezonas motokrosā gatavojas jauniem izaicinājumiem

Reišuļu mājās Raganā četru bērnu ģimenes divi vecākie dēli – 13 gadus vecais Jānis un par viņu trīs gadus vecākais Kārlis – ir piepildījuši savu istabu ar neskaitāmām motokrosa trofejām. Aizvadītajā sezonā Reišuļi pierādīja, ka pamatoti mērķē uz arvien augstākiem sasniegumiem starptautiskā līmenī. 

Abi puiši mācās Siguldas ģimnāzijā, bet piecu minūšu attālumā no mājām var trenēties Raganas trasē. Vecākais brālis Kārlis trenējas ar 250 cm"Yamaha" motociklu un ikdienā startē 125 cm3 klasē. Jau 2020. gada izskaņā Kārlis noslēdza līgumu ar rūpnīcas komandu "MJC Yamaha".

Sezonas sākumā Kārlis iedzīvojās savainojumā, ar ko viņam galā tikt palīdzēja Latvijas Olimpiskajā vienībā. Sezonas izskaņā, kad veselība bija kārtībā, viņš vairākas reizes kāpa uz pjedestāla Eiropas čempionāta posmos 125 cm3 klasē un apliecināja, ka ir viens no labākajiem jaunajiem braucējiem.

Kārlim tik ļoti patīk motosports, ka ar motociklu viņš būtu gatavs braukt līdz mūža galam. 

Tikmēr jaunākais brālis Jānis izcili startēja 85 cm3 klasē Nāciju kausā junioriem, uzvarot visos trijos braucienos. Sezonas izskaņā viņš izmēģināja spēkus 125 cm3 Eiropas čempionātā un pārsteidza motokrosa pasauli, vienā no braucieniem finišēdams 2. vietā, turklāt konkurencē ar 3–4 gadus vecākiem puišiem.

Kārlis pasmej, ka, ieraugot sacīkšu trasē mazo brāli sev priekšā, pat īsti nesaprata, kādas izjūtas viņu pārņem. Jānis uzreiz uzklausījis divu rūpnīcu komandu nopietnus piedāvājumus, tomēr ģimenē nolēma, ka pieņemt kādu no tiem vēl būtu priekšlaicīgi, lai jaunajam motosportistam neuzliktu nesamērīgu atbildību. 

Motokrosu Kārlis cenšas apvienot ar mācībām skolā. Pandēmijas laikā viņš trenējās un dzīvoja Francijā, apgūstot arī pastāvīgas dzīves ābeci un mācoties gatavot sev ēdienu.

Kārļa un Jāņa panākumus veicina tas, ka viņi brauc abi,

uzskata brāļu tēvs Kaspars Reišulis. Viņš neslēpj, ka Kārļa nonākšana rūpnīcas komandā ir milzu atspaids, jo par tehniku un ekipējumu vairs nav jādomā. Sezonas laikā piemājas garāžā brāļu motocikliem tikko pietiekot vietas. 

Perspektīvā Kārlis cer nonākt kādā spēcīgā rūpnīcas komandā un aizsniegties līdz dalībai pasaules čempionātā spēcīgākajās klasēs.

Jānis sākumā uz sacīkstēm devās līdzi kā skatītājs un vēlāk gribēja pabraukt savam priekam, līdz aizrāvās ar motokrosu, un bija arī labi rezultāti. Motokrosā Jānim īpaši patīk sacensību intensīvā norise no starta līdz finišam. Viņš grib saglabāt ticību sev, un tad jau tiks sasniegti arī augstākie mērķi.

Nākamo gadu Reišuļu ģimene gaida ar lielu nepacietību – Kārlim tas būs pēdējais gads 125 cm3 klasē, bet Jāni gaida pirmā sezona 125cmklasē. Brāļi brauks plecu pie pleca. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti