Trīs Latvijas kamaniņu braucēji paliek pirmie aiz svītras Pasaules kausa posma kvalifikācijā

Latvijas kamaniņu braucēji Kristers Aparjods, Kristaps Mauriņš un Kendija Aparjode trešdien nespēja kvalificēties Pasaules kausa izcīņas piektā posma pamatsacensībām, paliekot uzreiz aiz tiem sportistiem, kuri tām kvalificējās. Pasaules kausa etaps, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, Kēnigszē trasē risināsies ceturtdien un piektdien.

Pēc Nāciju kausa noslēguma šī Pasaules kausa posma pamatsacensības sasniedza Inārs Kivlenieks, Artūrs Dārznieks, Riks Kristens Rozītis, Elīza Cauce, Ulla Zirne, kā arī divnieks Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs. Divniekos no Nāciju kausa atbrīvoti bija brāļi Andris un Juris Šici, kā arī Oskars Gudramovičs, kuri iespēju startēt pamatsacensībās nopelnīja automātiski.

Nāciju kausā vīriešiem uzvarēja austrietis Davids Gleiršers, trasi veicot 49,518 sekundēs.

Labākais no latviešiem bija Kivlenieks, kurš, atpaliekot par 0,692 sekundēm, ieņēma 14.vietu, bet Dārznieks un Rozītis palika attiecīgi 17. un 18.pozīcijā, zaudējot 0,7 sekundes.

Savukārt Aparjods un Mauriņš zaudēja attiecīgi 0,9 un 1,2 sekundes, kas deva 23. un 24.pozīciju starp 36 finišu sasniegušajiem sportistiem. Zīmīgi, kas viņi bija pirmie no sportistiem, kuri nespēja iekļūt pamatsacensībās.

Lai kvalificētos pamatsacensībām, Aparjodam pietrūka 0,092 sekundes, kamēr Mauriņš atpalika vēl par divām sekundes desmitdaļām.

Tikmēr dāmu sacensībās uzvarēja krieviete Tatjana Ivanova, kura trasi veica 51,187 sekundēs, bet otrajā vietā bija latviete Elīza Cauce, uzvarētājai piekāpjoties par 0,187 sekundēm.

Pasaules kausa posma pamatsacensībās iekļuva arī Ulla Zirne, kura trešdien bija astotā, bet kā pirmā aiz strīpas palika Kendija Aparjode, kura bija 13.pozīcijā. Lai kvalificētos, latvietei trasi vajadzēja veikt par 0,064 sekundēm ātrāk.

Divnieku sacensībās kvalifikāciju izpildīja jaunie Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, kuri ierindojās 12.vietā.

Savukārt nākamajā nedēļas nogalē Pasaules kausa sestais posms tiks aizvadīts Siguldā. Pēc tā mēneša beigās Īglsā (Austrija) sekos pasaules čempionāts, bet februārī trīs Pasaules kausa posmi notiks arī Oberhofā, Phjončhanā un Altenbergā.

Sezonas pirmajos četros posmos no Latvijas kamaniņu braucējiem uz goda pjedestāla reizi tika vien brāļi Andris un Juris Šici, kuri ASV trasē Pārksitijā bija otrie divnieku sacensībās.