Tīruma vēlreiz nekvalificējas startam Pasaules kausa posmā

Latvijas sieviešu izlases kamaniņu sportā līderei Elīzai Tīrumai piektdien Oberhofā, Vācijā, otrajā Pasaules kausa posmā pēc kārtas neizdevās kvalificēties pamatsacensībām, liecina rīkotāju informācija. Tālāk par priekšsacīkstēm netika arī divnieka ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un juniors Artūrs Dārznieks.

Vislabāk Latvijas komandā Sprinta kausa izcīņā nobrauca Andra un Jura Šicu divnieks, iegūstot 5.vietu. Arī vīriešu izlases līderi bija desmitniekā - Inārs Kivlenieks un Mārtiņš Rubenis ieguva attiecīgi 7. un 8.vietu, bet Kristaps Mauriņš pamatsacensībām kvalificējās ar 22. rezultātu.

Tīruma aiz svītras palika ar 26.vietu, savukārt Dārznieks vīriešu konkurencē ierindojās 32.vietā. Gudramovičs/Kalniņš vienīgajā braucienā smagi kļūdījās un palika priekšpēdējie 24 ekipāžu konkurencē.

Uzvarētājai vācietei Tatjanai Hifnerei Tīruma zaudēja 1,397 sekundes. Vīriešiem Sprinta kausu izcīnīja mājinieks Andi Langenhans, no kura Kivlenieks atpalika 0,491 sekundi, Rubenis - 0,537 sekundes, bet Mauriņš - 0,897 sekundes. Dārznieku no Langenhana šķīra 1,339 sekundes.

Kvalifikācija Pasaules kausa posmam parasti notiek Nāciju kausa sacensībās, taču Sprinta kausa izcīņā startē arī visi spēcīgākie sportisti. Pasaules kausa posmā sestdien sacentīsies divnieki un sievietes, turpretim svētdien brauks vīrieši.

Iepriekšējā posmā pirms nedēļas Kēnigszē, Vācijā, Tīrumu pēc viduvēja brauciena Nāciju kausā diskvalificēja, jo viņas kamanām pēc finiša pārbaudē konstatēja neatbilstību tehniskajam standartam. Kēnigszē līdz pamatsacensībām netika arī Rubenis, Nāciju kausa izcīņā ierindojoties 21.vietā.