Tīruma ar otro vietu Nāciju kausā kvalificējas Pasaules kausa pirmajam posmam

Elīza Tīruma ar Nāciju kausa izcīņā piektdien Īglsas trasē, Austrijā, iegūtu 2.vietu kvalificējās Pasaules kausa sezonas pirmajam posmam kamaniņu sportā, liecina rīkotāju informācija. Kvalifikācijas barjeru pārvarēja gandrīz visi Latvijas sportisti, turklāt daļai dalība Pasaules kausa sacensībās ir garantēta bez dalības priekšsacīkstēs.

Sieviešu konkurencē par Nāciju kausa ieguvēju kļuva austriete Birgita Placere, kura trasi izbrauca 40,321 sekundē. Tīruma no uzvarētājas atpalika 0,069 sekundes. Vīriešiem Latvijas izlasē labākais dalībnieks Nāciju kausa sacensībās bija 4.vietu ieguvušais Arturs Dārznieks.

Dalībai Pasaules kausa posmā kvalificējās arī Ulla Zirne, Kendija Aparjode un Riks Kristens Rozītis, turpretim juniore Alise Evelīna Mitkus atlases barjeru nepārvarēja. Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, kā arī abas divnieku ekipāžas Andris Šics/Juris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ir spēcīgāko sportistu grupā, kam dalība Pasaules kausa pirmajā posmā ir nodrošināta bez cīņas kvalifikācijā.

Zirne finišēja 11.vietā 0,415 sekundes aiz Placeres, savukārt juniore Aparjode dalīja 14.vietu 34 dalībnieču konkurencē (+0,530) un pēdējā ieguva tiesības startēt Pasaules kausa posmā. Mitkus ierindojās 28.vietā (+1,213).

Rozītis ieņēma 18.vietu un priekšpēdējais no 38 dalībniekiem iekļuva Pasaules kausa izcīņas sacensību dalībnieku vidū. Vīriešiem ātrākais bija vācietis Florians Berkess, kurš finišēja pēc 50,616 sekundēm. Dārznieks viņam zaudēja 0,195 sekundes, savukārt Rozītis no uzvarētāja atpalika 0,648 sekundes.

Pasaules kausa pirmajā posmā sestdien startēs sievietes un divnieku ekipāžas, bet svētdien sacentīsies vīrieši un risināsies Sprinta kausa izcīņa.