Teju visi Latvijas kamaniņbraucēji Nāciju kausā kvalificējas Pasaules kausa posmam

Gandrīz visi Altenbergas trasē, Vācijā, piektdien startējušie Latvijas kamaniņbraucēji kvalificējās pamatsacensībām Pasaules kausa izcīņas 8.posmā, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, informēja Latvijas kamaniņu sporta federācija. Tālāk par Nāciju kausa sacensībām netika vienīgi Ulla Zirne sieviešu konkurencē.

Vīriešiem 23 dalībnieku konkurencē labākais sniegums Latvijas komandā bija Artūram Dārzniekam, kurš finišēja pēc 54,430 sekundēm un ieguva 6.vietu. Savukārt Kristaps Mauriņš finiša līniju šķērsoja pēc 54,733 sekundēm un ieņēma 13.pozīciju, kas arī ļāva kvalificēties pamatsacensībām. Par Nāciju kausa uzvarētāju kļuva Krievijas sportists Romans Repilovs, kurš finišēja pēc 53,899 sekundēm.

Pasaules kausa 8.posma pamatsacensībās startēs arī Inārs Kivlenieks un Riks Kristens Rozītis, kam vieta dalībnieku vidū ir garantēta pēc pozīcijas sezonas rangā.

Savukārt dāmu konkurencē 24 dalībnieču vidū Kendija Aparjode izcīnīja 8.vietu (53,402) un kvalificējās pamatsacensībām. Zirne finiša līniju šķērsoja pēc 53,999 sekundēm, ieguva 16.vietu un nepārvarēja kvalifikācijas slieksni, tādejādi zaudējot iespēju arī startēt Eiropas čempionātā. Par Nāciju kausa uzvarētāju kļuva Kanādas sportiste Kimberlija Makreja, finišēja 52,907 sekundēs.

Elīza Cauce dalību pamatsacensībās nodrošinājusi ar teicamiem startiem iepriekšējos posmos, kas garantēja viņai tiesības startēt spēcīgāko dāmu grupā.

Savukārt 15 divvietīgo ekipāžu konkurencē Nāciju kausā Latviju pārstāvēja Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels, kuri braucienu veica 42,794 sekundēs un ierindojās 9.vietā, ar ko pietika, lai kvalificētos pamatsacensībām. Par sacensību uzvarētājiem kļuva kanādieši Tristans Volkers/Džastins Snits, kuri finiša līniju šķērsoja 42,121 sekundē.

Vēl divas Latvijas ekipāžas – Andris Šics/Juris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš pamatsacensībām kvalificējās automātiski, jo startē spēcīgāko ekipāžu vidū.

Sacensības sestdien plkst. 10 pēc Latvijas laika sāks divvietīgās ekipāžas, savukārt plkst. 12.40 cīņu sāks vīrieši. Svētdien sacentīsies sievietes un būs komandu stafete.