Sadaļas Sadaļas

Starptautiskās kamaniņu federācijas šefs: Brāļi Šici oktobrī pārbaudīs Pekinas olimpisko trasi

Andra un Jura Šica divnieka ekipāža oktobra beigās Ķīnā nedaudzu pieaicināto sportistu vidū piedalīsies 2022. gada Pekinas olimpisko spēļu trases homologācijā, Latvijas Radio pastāstīja Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) ģenerālsekretārs Einars Fogelis.

Oktobrī Fogelis saņēma pirmos video no jaunās olimpiskās Jaņcjinas trases, kur Ķīnas komanda 19 sportistu sastāvā jau ir veikusi pirmos braucienus. Savukārt 26. oktobrī sāksies oficiālā homologācija, kas paredz pārbaudīt trases drošību un atbilstību sacensību rīkošanai. 

Brāļu Šicu kamaniņu ekipāža testēs olimpisko trasiInita Kresa-Katkovska

Homologācijai pieaicinās tikai astoņus sportistus no Eiropas valstīm. 

Ķīnas prasība bija, lai, ņemot vērā drošības un piesardzības pasākumus, ierastos sportisti tikai no Šengenas zonas valstīm.

"Piespēle" podkāstā

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

"Brāļi Andris un Juris Šici būs tie, kas kamaniņu sporta saimi pārstāvēs šajā visnotaļ atbildīgajā procesā trases oficiālajā pieņemšanā," teica Fogelis.
 

Jaņcjinas trases homologācija bija paredzēta jau martā, taču to pārcēla Covid-19 pandēmijas dēļ.

Olimpiskajā objektā paredzēta vieta 10 000 skatītāju, un ledusrenes trase ir pirmā 2022. gada ziemas olimpisko spēļu spēļu sporta bāze, kur Ķīnas izlase var gatavoties ar pilnu jaudu. 

Kamaniņu sportā jaunā sezona pasaulē ir sākusies trijās trasēs, un viena no tām ir Siguldā,

kas ir pieejama pilnīgi visiem braukt gribētājiem. Sezona ir sākusies arī Sočos, taču Krievija epidemioloģiskās situācijas pasaulē dēļ ne savus sportistus laiž ārpus valsts, ne arī kādu laiž pie sevis trenēties, tādēļ šī trase ir lietojami tikai un vienīgi vietējiem sportistiem, paskaidroja Fogelis.

Fogelis ir arī Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents un Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) priekšsēdētājs. Viņš saskata, ka Latvijas sporta finansēs koncentrēšanās tikai uz valsts budžeta naudu ir radījusi situāciju, ka cīņas notiek nevis par attīstību, bet par esošās rocības saglabāšanu un mazumiņu dalīšanu. Fogelis to uzskata par strupceļu un bīstamu tendenci, kas nesniedz problēmu risinājumus.

Tajā pašā laikā tautas sportā ir attīstījušās ļoti daudzas labas lietas, kas attīstās pilnīgi savādāk, nebalstoties uz valsts budžetu, bet uz entuziasmu un līdzekļu piesaisti, piemēram, sporta spēlēs. Fogelis par svarīgu virzienu uzskata valsts un sabiedriskā sektora sadarbību, kur pašlaik runa nav tik daudz par naudu, cik par organizēšanos.

Fogelis rosina vairāk apdomāt, kā pateikt paldies tiem cilvēkiem un organizācijām, kas sportu reiz ir balstījuši un balsta joprojām. Viņaprāt, ir nepieciešams rast risinājumu, kas atbalstītājus vairāk motivētu un piesaistītu sportam vairāk līdzekļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt