Starptautiskās federācijas prezidents Fogelis: Tūkstošiem kamaniņu sportistu Latvijā nebūs

Kamaniņu sports Latvijā nekad nebūs sporta veids ar tūkstošiem dalībnieku, bet tam ir sava panākumiem bagāta vieta kopējā sistēmā, Latvijas Radio pastāstīja Einars Fogelis, kurš nule kā kļuvis par Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) prezidentu

Ar vairāk nekā 100 jauniešiem Latvijā strādā pieredzējuši treneri, un Fogelis saskata sporta veida attīstības ceļu arī pašu mājās. Viņš uzsvēra, ka Latvijas kamaniņu sportā katrs ir devis savu ieguldījumu, jau sākot ar vēsturiskās Cīrulīšu trases būvētājiem Cēsu pusē. 

Einars Fogelis par darbu kamaniņu sportāInita Kresa-Katkovska

Fogelis uzsver komandas nozīmību un piebilda, ka arī FIL viņam ir ļoti stipri kolēģi ar milzīgu pieredzi. FIL prezidents nav pēc līguma apmaksāts darbs, bet gan vēlēts amats, kas lielā mērā tiek pildīts sabiedriskā kārtā, paskaidroja Fogelis. Tādēļ viņa turpmākajās gaitās daudz kas būs atkarīgs no darbadevēju pretimnākšanas Latvijā. Fogelis ir Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētājs un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) viceprezidents.

"Piespēle" podkāstā

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Sava priekšteča FIL prezidenta amatā Jozefa Fendta galveno principu darboties starptautiskā tvērumā, nevis ar šauru vienas valsts vai komandas lobēšanu, Fogelis ir apņēmies pārmantot. No Fendta viņš ir mācījies saskatīt lielo sporta veida lauku kopumā, kas ir stiprinājis kamaniņu pozīcijas olimpiskajā saimē.
 

Bērnībā un jaunībā Fogelim nebija būtiskas saskares ar kamaniņu sportu, ja neskaita vizināšanos ar kamaniņām no kalna netālu no pašreizējās Siguldā trases atrašanās vietas, kā arī Murjāņu trases iepazīšanu kopā ar draugu kādā vasarā hobija līmenī. Taču pēc Rīgas Tehniskās universitātes absolvēšanas Fogelis nonāca Siguldas kamaniņu un bobsleja trases celtniecības direkcijā.

Pēc Siguldas trases pabeigšanas Fogelis vēlāk kļuva par ledus meistaru, bet tālāk sekoja galvenā inženiera un trases vadītāja amati.

Līdz 1994. gadam Fogelis paralēli ciešā saiknē sadarbojās ar Latvijas Kamaniņu sporta federāciju un kādu laiku bija arī tās vadītājs. 

Par pirmo galveno uzdevumu FIL prezidenta amatā Fogelis uzskata Pasaules kausa sezonas sekmīgu sākšanu nedēļas nogalē Austrijā, kur organizatori ir smagi strādājuši, lai sacensības sarežģītajā Covid-19 laikā varētu notikt. Fogelis uzsvēra, ka

sezonā būs ļoti svarīgi nodrošināt visu apritē iesaistīto dalībnieku veselības saglabāšanu.

Būtisks ir arī sezonas konteksts ar 2022. gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm, kur aktuālu jautājumu apspriešanā ar Starptautisko Olimpisko komiteju un vietējiem rīkotājiem FIL vadība piedalās vai katru otro dienu. Savukārt lielais Fogeļa plāns ir īstenot FIL izstrādāto stratēģiju līdz 2026. gadam, lai kamaniņu federācija kļūtu vēl atpazīstamāka, pievilcīgāka un spēcīgāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt