Šicu kamaniņu divnieks izcīna 4.vietu sprintā pasaules čempionātā

Latvijas kamaniņbraucēju Andra un Jura Šicu divnieka ekipāža Kēnigszē trasē Vācijā izcīnīja 4.vietu sprintā, ar ko sākās sacensības pasaules čempionātā, liecina organizatoru informācija. Vēlāk piektdien sprintā sievietēm Elīza Cauce bija astotā, bet vīriešiem Inārs Kivlenieks un Riks Kristens Rozītis desmitniekā neiekļuva.

(papildināts pēc vīriešu sacensībām)
Brāļi Šici sprinta braucienu veica 39,452 sekundēs, no čempioniem vāciešiem Tobiasa Vendla/Tobiasa Arlta atpaliekot 0,420 sekundes. Sudraba un bronzas medaļas sadalīja attiecīgi austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers un Itālijas kamaniņbraucēji Kristians Oberštolcs/Patriks Grubers. Šicus no medaļas šķīra 0,024 sekundes.

Sākotnēji otrais bija Vācijas duets Toni Egerts/Saša Benekens, taču viņus diskvalificēja pārāk smagu kamanu dēļ, līdz ar to augstāk tika arī Šici, kam sākotnēji bija piektais rezultāts. Pirmais trijnieks sākotnēji sarindojās identiski kā Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā.

Sprintā sievietēm negaidīti uzvarēja Šveices sportiste Martina Kohere ar finišu pēc 39,451 sekundes. Favorītes vācietes sadalīja vietas uz pjedestāla zemākajiem pakāpieniem - otrā bija Natālija Geizenbergere, bet par bronzas medaļnieci kļuva Dajana Eitbergere. Cauce čempionei zaudēja 0,247 sekundes.

Toties vīriešiem sprintā Vācija revanšējās un nopelnīja visas medaļas. Pirmo sprinta pasaules čempiona titulu nodrošināja Fēlikss Lohs ar finišu pēc 38,574 sekundēm, apsteidzot Andi Langenhanu un Ralfu Paliku, kuri sadalīja attiecīgi sudrabu un bronzu. Rozītis ieņēma 11.vietu un no Loha atpalika 0,533 sekundes, savukārt 14.vietas īpašnieku Kivlenieku no čempiona šķīra 0,841 sekunde.

Kvalifikācijas sacensībās, kas risinājās piektdien rīta pusē, Šici ieņēma 6.vietu, 17. pozīcijā ierindojās Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš nokrita un finišu sasniedza pēdējie 24.vietā. Sievietēm Cauce bija astotā, savukārt Ulla Zirne ierindojās 25.vietā. Vīriešu konkurencē 12.vietu sasniedza Kivlenieks, 13. bija Rozītis, 16. - Artūrs Dārznieks, bet 29.vietā ierindojās Kristaps Mauriņš.

Sprinta finālam katrā disciplīnā iekļuva pa 15 labākajiem.

Centienos dažādot kamaniņu sporta sacensības un padarīt tās pievilcīgākas televīzijas skatītājiem, Starptautiskā kamaniņu sporta federācija (FIL) šogad pirmoreiz sprinta sacensības iekļāva oficiālā pasaules čempionāta ieskaitē. Sprintā laika atskaite braucējam sākas nevis starta vietā, bet gan gaitā apmēram 100 metru tālāk, un uzvarētāju nosaka pēc viena brauciena rezultātiem.

Klasiskajās sacensībās sievietes un divnieku ekipāžas pasaules čempionāta medaļas sadalīs sestdien, bet svētdien cīnīsies vīrieši un būs sacensības stafetē.