Savainotā kamaniņbraucēja Tīruma pasaules čempionātā iegūst 13.vietu

Kājas savainojumu vēl nesadziedējusi Elīza Tīruma sestdien Siguldā izcīnīja 13.vietu pasaules čempionātā un bija labākā kamaniņu sportiste Latvijas izlasē, liecina organizatoru informācija. Divus braucienus veica arī Ulla Zirne, taču otrajā mēģinājumā nokrita un līdz finišam netika.

Uzvarēja pārliecinošā Pasaules kausa sezonas līdere vāciete Natālija Geizenbergere, kura divu braucienu summā sasniedza rezultātu viena minūte un 24,142 sekundes. Sudraba medaļu nodrošināja krieviete Tatjana Ivanova, kura otrajā braucienā pakāpās uz otro vietu, bet Geizenbergerei zaudēja 0,316 sekundes. Ar bronzu samierinājās vēl viena vāciete Tatjana Hifnere, kura savai tautietei zaudēja 0,321 sekundes, taču otrajā braucienā nespēja noturēt otro pozīciju.

Vācijas kamaniņu sportistes pasaules čempionātos ir nepārspētas kopš 2011.gada, turklāt Geizenbergere izcīnīja otro medaļu pēc kārtas, jo uzvarēja arī 2013.gadā Vistlerā.

Tīruma sarunā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka otrajā braucienā gribēja pakāpties augstāk par 10.vietu, ko ieņēma pēc pirmā brauciena. Tīruma atzina, ka otrajā braucienā pati 10. virāžā pārsteidzās un pēc tam jau sekoja kļūdu sērija, ko vairs nevarēja apturēt. Savainota ceļgala dēļ Tīrumai sezona svētdien pēc stafetes būs beigusies, jo uz Pasaules kausa izcīņas pēdējiem posmiem viņa vairs nedosies.

Karjerā pirmajā pasaules čempionātā mājas trasē Tīruma uzvarētājai zaudēja 0,965 sekundes.

Latvijas izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis Latvijas Televīzijā atzina, pirmajā sacensību dienā gribējās labākus rezultātus. Brāļi Andris un Juris Šici divnieku sacensībās izdarīja visu, bet par daudz kļūdījās, un paši droši vien bija gaidījuši ko vairāk, sacīja treneris. Savukārt Zirne kritienā savainoja kāju, taču par traumas nopietnību trenerim informācijas vēl nebija.

Lai gan Tīruma bija vīlusies par startu pasaules čempionātā, viņa teica, ka sezona kopumā bija cerīga. "Sezona nav slikta, šī bija daudz labāka [sezona]", paskaidroja Tīruma.

Pēc pirmā brauciena Tīruma bija desmitā, no līderes Geizenbergeres atpaliekot 0,384 sekundes. Zirne ierindojās 18. pozīcijā, bet Kendija Aparjode un Alise Evelīna Mitkus sadalīja attiecīgi 27. un 34.vietu 40 braucēju konkurencē. Otrajam braucienam kvalificējās 20 ātrākās dalībnieces.

U-23 čempionāta ieskaitē Aparjode un Mitkus ieņēma 11. un 16.vietu, savukārt Zirne kritiena dēļ palika bez rezultāta. Uzvarēja krieviete Jekaterina Katņikova, kura absolūtajā kopvērtējumā bija astotā.

Jau vēstīts, ka nepiepildījās cerības uz brāļu Šicu medaļām divnieku sacensībās, jo Latvijas spēcīgākā ekipāža ieguva 6.vietu.

Pasaules čempionāta turpinājumā svētdien būs vīriešu sacensības, kur startēs arī Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks un Kristers Aparjods. Savukārt pēdējās sacīkstes būs komandu stafetē.

Visās disciplīnās dalībnieki veic pirmo braucienu, pēc kura otrajam braucienam kvalificējas 18 divnieku ekipāžas, 20 sievietes un 25 vīrieši. Atsevišķā ieskaitē par medaļām cīnās U-23 vecuma grupas sportisti.