Rozītis un kamaniņu divnieks Pasaules kausa sezonu sāk ar otro vietu Nāciju kausā

Riks Kristens Rozītis piektdien Vinterbergas trasē Vācijā ieguva otro vietu un vīriešu konkurencē bija veiksmīgākais Latvijas kamaniņu braucējs Nāciju kausa sacīkstēs cīņā par iespēju nedēļas nogalē startēt Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā, liecina organizatoru informācija. Divnieku ekipāžu sacensībās otro vietu ieguva Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

(papildināts pēc visu piektdienas sacensību noslēguma)
Rozītis trasi izbrauca 52,430 sekundēs, no uzvarētāja vācieša Johanesa Ludviga atpaliekot 0,260 sekundes.

Pasaules kausa sacensībām vīriešiem kvalificējās arī Kristers Aparjods, kurš ieguva 9.vietu, Kristaps Mauriņš (16.) un Artūrs Dārznieks (21.). Startēja 39 dalībnieki, savukārt spēcīgākajiem kamaniņu sportistiem uzreiz ir garantēta vieta Pasaules kausa sacensībās.

Pēc iepriekšējās sezonas rezultātiem dalība Pasaules kausa posma pamatsacensībās bez starta Nāciju kausa ieskaitē ir nodrošināta arī Ināram Kivleniekam, Elīzai Caucei un divnieka ekipāžai Andrim Šicam/Jurim Šicam.

Gudramovičs/Kalniņš finišēja pēc 43,795 sekundēm un no pirmās vietas ieguvējiem kanādiešiem Tristana Volkera/Džastina Snita viņus šķīra 0,144 sekundes. Startam Pasaules kausa posmā kvalificējās arī Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, finišējot 8.vietā 18 ekipāžu konkurencē.

Sieviešu konkurencē Nāciju kausa barjeru pārvarēja 6.vietu ieguvusī Ulla Zirne, turpretim Kendijai Aparjodei ar 17.vietu bija par maz, lai nedēļas nogalē brauktu arī Pasaules kausa sacensībās.

Nāciju kausa nolikums paredz, ka Pasaules kausa sacensībām kvalificējas 17 vīrieši un pa 12 sievietēm un divnieku ekipāžām. Tā kā vairāki braucēji Nāciju sacensībās startē ārpus konkurences, pamatsacensībām var kvalificēties arī ar nedaudz sliktāku rezultātu.

Sezonas pirmajam Pasaules kausa posmam Latvijas izlase Vinterbergā gatavojas kopš pirmdienas. Sestdien startēs sievietes un divnieku ekipāžas, bet svētdien spēkiem mērosies vīrieši un būs sacensības sprintā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kamanas
Sports
Jaunākie
Interesanti