Rozītis un Cauce vēlreiz kļūst par Latvijas čempioniem kamaniņu sportā

Riks Kristens Rozītis un Elīza Cauce atkārtoja pērn gūto panākumu un sestdien Siguldā vēlreiz kļuva par Latvijas čempioniem kamaniņu sportā, pavēstīja Latvijas Kamaniņu sporta federācija. Divnieku ekipāžu konkurencē Latvijas čempioni kļūs zināmi tikai rudenī.

Rozītis bija ātrākais abos braucienos un summā finišu sasniedza pēc minūtes un 37,430 sekundēm. Otro vietu ieguvušais Inārs Kivlenieks uzvarētājam zaudēja 0,193 sekundes, bet par bronzas medaļnieku kļuva Artūrs Dārznieks, no čempiona atpaliekot 0,243 sekundes.

Startēja arī divkārtējais olimpiskais medaļnieks Mārtiņš Rubenis, kurš šosezon iejuties trenera un padomdevēja lomā. Līdz goda pjedestālam veterānam tomēr pietrūka un viņš ieņēma 4.vietu.

Savukārt sievietēm Cauce pārliecinoši apliecināja galvenās favorītes statusu un divu braucienu summā otrās vietas ieguvēju junioru izlases līderi Kendiju Aparjodi apsteidza par 1,207 sekundēm. Uzvarētājas rezultāts bija viena minūte un 25,137 sekundes. Trešo vietu ieguva Ulla Zirne (1:26,557).

Junioru konkurencē nepārspēts palika Gunārs Bergs, aiz sevis atstājot Ralfu Bērziņu, bet jaunatnes olimpisko spēļu čempions Kristers Aparjods slimības dēļ nestartēja. Juniorēm pērnā gada panākumu atkārtojušās Aparjodes tuvākā konkurente bija Elīna Vītola.

Divnieku ekipāžu ieskaitē junioriem uzvarētāju laurus plūca Kristaps Krauze/Edgars Stalts.

Divvietīgajām ekipāžām pieaugušo konkurencē sacensības notiks rudenī, jo pašlaik nevar piedalīties Latvijas čempioni Andris Šics/Juris Šics, kuri gatavojas braucienam uz nākamo olimpisko spēļu mājvietu Phjončhanu, kur piedalīsies trases homologācijas braucienos.