Rozītis izcīna bronzu Eiropas junioru čempionātā (papildināts)

Riks Kristens Rozītis sestdien Siguldas trasē kļuva par bronzas medaļnieku Eiropas junioru čempionātā kamaniņu sportā, pavēstīja organizatori. Juniorēm Ulla Zirne netika uz goda pjedestāla un ieguva 4.vietu, bet komandu braucienā Latvija pakāpās uz goda pjedestāla otro pakāpienu.

(papildināts ar Latvijas 2.vietu komandu braucienā)
Rozītis pēc pirmā brauciena bija otrais, taču otrajā braucienā vienu pozīciju atkāpās uz trešo vietu. Uzvarēja Austrijas juniors Armīns Fraušers, kurš sasniedza labāko rezultātu arī pirmajā braucienā, bet summā viņa rezultāts bija viena minūte un 41,224 sekundes. Rozītis no uzvarētāja atpalika 0,309 sekundes, un viņu otrajā braucienā apsteidza krievs Aleksandrs Stepičevs. Vēl viens Latvijas sportists Roberts Millers Eiropas čempionāta ieskaitē ierindojās 14.vietā 20 dalībnieku konkurencē.

Rozītis pēc finiša ar sasniegto bija apmierināts, tomēr atzina, ka arī sudraba godalga bija sasniedzama. "Vajadzēja izcīnīt sudraba medaļu, taču ir labi. Pats nokļūdījos otrajā braucienā un patraucēja arī pēkšņi snigt sākušais sniegs," sacīja medaļnieks.

Zirne pēc pirmā brauciena ieņēma trešo vietu, bet otrajā braucienā nenoturējās godalgotajā pozīcijā. Uzvarētājai vācietei Angelikai Fleišerei Latvijas labākā juniore zaudēja 0,675 sekundes. Alise Evelīna Mitkus ierindojās 10.vietā, bet Paula Ābele - 19.vietā 20 sportistu konkurencē.

Sacensību noslēgumā notikušajā komandu braucienā Latviju pārstāvēja Zirne, Rozītis un divnieka ekipāža Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels, kuri uzvarētājiem vāciešiem zaudēja 0,694 sekundes, bet par 0,631 sekundi apsteidza Krievijas kamaniņbraucējus, kas ieņēma 3.vietu deviņu komandu konkurencē.

Vietējie rīkotāji arī precizēja informāciju par piektdien notikušajām jauniešu sacensībām, kas bija tikai Pasaules kausa posma ieskaitē, bet atsevišķi rezultāti Eiropas čempionātā netika uzskaitīti. Kristers Aparjods un Kendija Aparjode līdz ar to izcīnīja 2.vietu Pasaules kausa izcīņas jauniešiem posmā, taču nesaņēma medaļas kontinenta meistarsacīkstēs.