Pieredzējušie kamaniņbraucēji brāļi Šici līdzsvaro viens otru kā uguns un ūdens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas titulētā kamaniņbraucēju ekipāža Andris un Juris Šici jauno gadu sāka veiksmīgi ar karjerā pirmo uzvaru Eiropas čempionātā, turklāt paveicot to mājas trasē Siguldā. Brāļi sarunā Latvijas Radio raidījumā "Piespēle" atzina, ka abi ir raksturā ļoti atšķirīgi, toties spēj viens otru līdzsvarot un allaž labi saprotas.

Uzvara Eiropas čempionātā sniedz gandarījumu un stiprina pārliecību, ka ieguldītajam darbam ir jēga, pastāstīja Andris Šics. Viņa sacensību rangā galvenās ir olimpiskās spēles, kam gatavojas četrus gadus, bet soli zemāk ir pasaules čempionāts un Eiropas meistarsacīkstes, kā arī Pasaules kausa kopvērtējums. Ja Pasaules kausa posmos duets var ļauties dažādiem izmēģinājumiem, pasaules čempionātā jau pirmajā treniņbraucienā visam jābūt skaidram, lai startētu ar lielu pārliecību par saviem spēkiem. 

Andris Šics par pieredzi kamaniņu sportā
00:00 / 06:37
Lejuplādēt

Iespējas progresēt Andris saskata gan fiziskajā sagatavotībā, gan kamanu tehniskajā izpildījumā sporta veida lielvalstu līmenī, turklāt abi elementi ir vienlīdz svarīgi.

"Ir jābūt vidusceļam, jo, ja būs labi tikai fiziskajā ziņā, tas nenozīmē, ka būs labi trasē. Tikai tehniskajā ziņā arī nenozīmē, ka būs labi trasē. Tā ka jāatrod vidusceļš, lai būtu optimāli nepieciešamais," paskaidroja Andris Šics.

Andris saskata, ka brālis Juris ir daudz asāks un ātrāks, viņaprāt, arī daudz talantīgāks.

Ja pašam viss vairāk jāsasniedz ar darbu, tad brālim vairāk ir iedzimts un jāpūlas mazāk, lai sasniegtu labus rezultātus, sacīja Andris. 

"Viens tā kā uguns, otrs – tā kā ūdens, kas mēģina noslāpēt, lai nebūtu par daudz," brāļu saskaņu ekipāžā raksturoja Andris. 

Juris Šics par pieredzi kamaniņu sportā
00:00 / 07:29
Lejuplādēt

Savukārt Juris atceras, ka ar brāli vienmēr dzīvojuši saticīgi un viņš vienmēr brīnījies, ka mēdzot būt arī citādi. Juris bērnībā aizgājis uz pirmo treniņu kamaniņu sportā un iespaidos padalījies ar divus gadus jaunāko brāli, kurš uzreiz gribējis to pašu un jau bijis klāt nākamajā treniņā.

"Man tas bija otrais treniņš, viņam [Andrim] – pirmais. Kā smejamies, viņš vienu treniņu mazāk ir trenējies kamaniņu sportā nekā es," karjeras pirmsākumus iezīmēja 37 gadus vecais Juris.

"Piespēle" podkāstā

"Piespēle" podkāstā
  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Agrā jaunībā, vēl startējot junioru vecumā, Juris dzirdējis kādā sporta raidījumā Andri, kurš vecāko brāli nosauca par savu elku sportā. Tas Jurim situācijās, kad viņš reaģē straujāk, licis aizdomāties, ka ir arī brālis, ar ko jārēķinās. "Tāpēc mums tā vienmēr ir sanācis kopā diezgan labi. Nav problēmas bijušas un, cerams, arī nebūs," paskaidroja vecākais brālis.
 

Juris uzskata, ka darbaspējās diez vai spēj līdzināties brālim.

Vecākajam brālim tas savulaik nekrita acīs, līdz 2011. gadā pēc smagas autoavārijas, kad ārstiem bija šaubas par Jura atgriešanos ne tikai sportā, bet pilnvērtīgā dzīvē, Andris ne mirkli nešaubījās par veiksmīgu iznākumu un apsolīja trenēties par abiem. Tā arī notika, un Jurim tā bija papildu motivācija atlabšanas procesā. Pēc treniņu atsākšanas pusotru gadu vēlāk abi jau kāpa uz pjedestāla Soču olimpiskajās spēlēs. 

Eiropas čempionātā Siguldā brāļu ekipāžai nebūt negāja viegli, tomēr Juris priecājas, ka pirmoreiz tieši mājas trasē izdevās izcīnīt kontinenta zeltu. Šici turpina cīņu Pasaules kausa kopvērtējumā un startēs pasaules čempionātā, bet patur prātā arī 2022. gada Pekinas ziemas olimpiskās spēles. Andris vēl piebilda, ka

sportā arvien ir nesasniegti mērķi, bet vēl svarīgāk ir izaudzināt kārtīgus bērnus un varbūt arī mazbērnus. 

Ģimeniskums Andrim un Jurim ieaudzināts jau bērnībā, visiem kopā tiekoties svētkos. Brāļi cildina savus vecvecākus un vecākus kā ļoti jaukus cilvēkus, kas ieguldījuši lielu un lielākoties neredzamu darbu viņu panākumos. Brāļi Šici arī atzīst, ka treniņus reizēm var uzskatīt par atpūtu, zinot, cik daudz darba prasa mājas solis viņu abu sievām.

Brīvbrīdī Andra aizraušanās ir 3D zīmēšana un 3D printeris, savukārt Jurim patīk makšķerēšana un jo īpaši motoru lietas, piemēram, braukt ar mašīnu standartauto kausā. Līdz brīvā laika hobijiem brāļiem gan būs jāpagaida, jo jau nedēļas nogalē Īglsā, Austrijā, jāstartē Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā posmā. Savukārt janvāra beigās gaida sezonas atbildīgākais starts pasaules čempionātā, kas risināsies Kēnigszē trasē, Vācijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti