Olimpiskajā Pekinā kamaniņu sportā labāko desmitniekā spēj ielauzties tikai Tīruma

Otrdien Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs medaļas tika sadalītas kamaniņu sportā sieviešu konkurencē. Latvijas kamaniņu braucējām līdz olimpiskajām godalgām aizsniegties neizdevās.

Vislabāk šajās sacensības sevi parādīja Elīza Tīruma, pēc četriem braucieniem ierindojoties 8. vietā. Kendija Aparjode izcīnīja 11. vietu, bet Elīna Ieva Vītola samierinājās ar 18. vietu.

Par olimpisko čempioni tika kronēta vāciete Natālija Gaizenbergere. Sudrabu izcīnīja viņas tautiete Anna Beraitere, bet bronzu – Tatjana Ivanova no Krievijas.

Ceturtajā braucienā Elīna Ieva Vītola bija lēnāka – braucienu viņa veica minūtē un 0,957 sekundēs. Četru braucienu summā viņa no olimpiskās čempiones atpalika 4,697 sekundes.

Elīnas Ievas Vītolas 4. brauciens

Arī Kendijai Aparjodei izšķirošajā braucienā neizdevās uzlabot rezultātu – trasi viņa veica 59,084 sekundēs. Četru braucienu summā viņa no Gaizenbergeres atpalika 2,685 sekundes.

Kendijas Aparjodes 4. brauciens

Ne bez kļūdām, bet tomēr labu 4. braucienu veica Elīza Tīruma, distanci veicot 58,771 sekundēs. No zelta medaļas viņu četru braucienu summā šķīra 1,987 sekundes.

Elīzas Tīrumas 4. brauciens

Pēc trešā brauciena Elīza Tīruma zaudēja vienu pozīciju, ierindojoties 7. pozīcijā. Sliktāk veicās Kendijai Aparjodei, kura trīs braucienu summā vairs bija tikai 11. pozīcijā, bet Elīna Ieva Vītola – 14. pozīcijā. Pēc trim braucieniem vadībā ir vāciete Natālija Gaizenbergere.

Trešajā braucienā  Tīruma pieļāva dažas kļūdas, trasi viņa veica 58,865 sekundēs un trīs braucienu summā noslīdēja par vienu pozīciju, ieņemot septīto vietu.

Elīzas Tīrumas 3. brauciens

Kendija Aparjode trešajā braucienā bija ātrāka nekā aizvadītajos divos braucienos, trasi veicot 58,928 sekundēs, taču pakāpties augstāt sportistei neizdevās – viņa zaudēja divas pozīcijas.

Kendijas Aparjodes 3. brauciens

Elīna Ieva Vītola aizvadīja labu trešo braucienu, trasi veicot 59,029 sekundēs. Trīs braucienu summā viņa zaudēja trīs pozīcijas.

Elīnas Ievas Vītolas 3. brauciens

Pēc pirmās dienas pirmajiem diviem braucieniem labākā no latvietēm  bija Tīruma, kas noslēdza labāko sešnieku. Aparjode pēc diviem braucieniem bija devītā, bet Vītola – 11. vietā.

Olimpiskās spēles Pekinā norisinās no 4. līdz 20. februārim. Latviju olimpiādē pārstāv 57 sportisti 11 sporta veidos.