Latvijas stafetes komanda izcīna piekto vietu Eiropas junioru čempionātā kamaniņu sportā

Latvijas stafetes komanda svētdien Vinterbergas trasē Vācijā izcīnīja piekto vietu Eiropas junioru čempionātā kamaniņu sportā, kas notika Pasaules kausa izcīņas junioriem sestā posma ietvaros.

Latvijas izlasi pārstāvēja Elīna Ieva Vītola, vēl jauniešu vecumā esošais Gints Bērziņš, kā arī Mārtiņa Bota un Roberta Plūmes divnieku ekipāža, kas finišā par 1,314 sekundēm atpalika no pārliecinošu uzvaru svinējušajiem Vācijas sportistiem.

Pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma Itālija un Krievija, kamēr ceturto vietu pamanījās izcīnīt Rumānija. Latvija no trijnieka atpalika par gandrīz 0,6 sekundēm.

Tikmēr individuālajās Pasaules kausa sacensībās juniorēm svētdien attiecīgi 15. un 17.vietu ieņēma Vītola un Anda Upīte, kuras Eiropas čempionāta ieskaitē bija 13. un 14.pozīcijā.

Zīmīgi, ka augšgalā vāciete Šeienna Rozentāle par 0,032 sekundēm pamanījās apsteigt savu tautieti Jesiku Tībeli, kura pirms divām nedēļām guva trešo vietu Pasaules kausa posmā pieaugušajiem. Latvietes viņām piekāpās par nedaudz vairāk nekā sekundi.

Savukārt junioru divnieki sacentās jau sestdien, kad astotajā vietā palika Bots un Plūme, kuri pirmajā braucienā uzrādīja tikai vienpadsmito rezultātu, bet otrajā bija trešie ātrākie. Arī kontinenta meistarsacīkstēs viņiem bija astotais rezultāts.

Tāpat sestdien notika Pasaules kausa sestā posma sacensības jauniešiem, kas nebija Eiropas čempionāts. Šeit divnieks Lūkass Krasts un Eduards Ševics-Mikeļševics izcīnīja trešo vietu. Ševics-Mikeļševics uz goda pjedestāla kāpa otro nedēļu pēc kārtas, jo pagājušajā nedēļas nogalē viņš Īglsas trasē izcīnīja trešo vietu vieninieku sacensībās jauniešiem.

Sestdien viņi aizvadīja uzreiz divas sacensības, jo vieninieku konkurencē jauniešiem septīto vietu guva Bērziņš, devītajā pozīcijā palika Ševics-Mikeļševics, bet Krasts ierindojās 20.vietā.

Eiropas čempionātā junioriem būtu varējis piedalīties Kristers Aparjods, tomēr viņš šosezon konkurē ar pieaugušajiem un svētdien Lillehammere izcīnīja septīto vietu Pasaules kausa etapā, kā arī pārstāvēs Latviju februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Šis bija sezonas noslēdzošais Pasaules kausa etaps junioriem, bet februāra sākumā Altenbergā sportistiem gaidāms pasaules junioru čempionāts.