Latvijas komandai ceturtā vieta stafetē Pasaules kausa kamaniņu sportā posmā

Latvijas trijniekam - Kendijai Aparjodei, Artūram Dārzniekam un brāļiem Andrim un Jurim Šiciem - izdevās iegūt ceturto vietu komandu stafetē Pasaules kausa kamaniņu sportā piektajā posmā Vācijas pilsētā Kēnigszē.

12 komandu konkurencē pirmo uzvaru sezonā svinēja Austrijas komanda, kas pēc Feliksa Loha kļūdas apsteidza Vāciju par 0,193 sekundēm, Krieviju - par 0,804 sekundēm, bet Latviju - par 1,010 sekundēm.

Kā pirmie startēja šosezon pirmo posmu aizvadošie ASV un Kanādas sportisti, ASV ar pirmo starta numuru noturoties līderpozīcijās līdz pat itāļu startam, kuri brauca astotie.

Kā septītie startēja slovāki, pretendējot uz ASV apsteigšanu, taču pēc apļa labirintā krita divnieks, slovākiem nefinišējot.

Latvijas stafetes komanda startēja ar devīto numuru. Pieteiktās Tīrumas vietā startēja Aparjode, kura bija labākā no Latvijas braucējām svētdienas sacensībās. Viņa trāpīja bortā pirms līkās taisnes, taču apsteidza Itālijas konkurenti.

Artūrs Dārznieks stafeti Šiciem nodeva 0,174 sekundes aiz Itālijas, bet brāļi Juris un Andris Šici veica perfektu braucienu, par sešām sekundes tūkstošdaļām apsteidzot itāļus.

Par Latviju ātrāk nobrauca Krievijas, Austrijas un Vācijas komandas, latviešiem ierindojoties ceturtajā vietā.

Pasaules kausa stafetes kopvērtējumā pēc četriem posmiem ar 345 punktiem pirmo vietu ieņem Vācija. Par 20 punktiem mazāk ir Austrijai, kamēr Krievija seko ar 275 punktiem. Latvijas izlase ar 245 punktiem atrodas uzreiz aiz labāko trijnieka, par 30 punktiem apsteidzot itāļus.

Šosezon Pasaules kausa ieskaitē pirms Kēnigszē bija notikušas trīs stafetes sacensības. Pirmajā etapā Aparjode, viņas brālis Kristers, kā arī ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās ceturtajā pozīcijā, bet otrajā posmā Botu/Plūmi nomainīja brāļi Šici, Latvijas izlasei izcīnot bronzas godalgas. Pēdējā stafetes posmā Oberhofā ar Aparjodi un brāļiem Šiciem kopā startēja Rozītis, kvartetam ierindojoties piektajā pozīcijā.

Pagājušajā sezonā Kēnigszē trasē Latvijas izlase, kuras rindās startēja brāļi Šici, Aparjods un Tīruma, ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Jau ziņots, ka Dārznieks sestdien individuālajās sacensībās ierindojās 16.vietā, bet septiņas pozīcijas zemāk bija Riks Kristens Rozītis. Brāļi Šici izcīnīja piekto vietu, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieņēma 12.vietu.

Svētdien sieviešu sacensībās Latvijas kamaniņu braucēja Kendija Aparjode posmā ieņēma devīto, bet Elīza Tīruma - 11.vietu, uzvarot vācietei Jūlijai Taubicai.

Aparjode no uzvarētājas Taubicas divu braucienu summā atpalika 1,253 sekundes, bet Tīruma - 1,287 sekundes.

Taubica divus braucienus īsajā Kēnigszē trasē veica minūtē un 41,402 sekundēs, par 0,310 sekundēm apsteidzot tautieti Natāliju Geizenbergeri un par 0,368 sekundēm - austrieti Madeleini Egli.

Ceturtā un piektā 28 sportistu konkurencē finišēja vācu sportiste, attiecīgi - Anna Bereitere un Dajana Eitbergere, bet sestā - krieviete Viktorija Demčenko.

Pēc pirmā brauciena labāko sešiniekā bija četras vācietes. Pirmā bija Jūlija Taubica, no viņas par 0,109 sekundēm atpalika Natālija Geizenbergere, bet trešā vēl 11 sekundes tūkstošdaļas aiz Taubicas bija austriete Madeleine Egle.

Labāko desmitniekā iekļuva Kendija Aparjode un Elīze Tīruma kuras ieņēma devīto un desmito vietu, no līderes atpaliekot par attiecīgi 0,539 un 0,601 sekundi.

Otrajā braucienā Tīruma brauca sliktāk nekā pirmajā un piekāpās amerikānietei Emīlijai Svīnijai, ieņemot 11.vietu, bet Aparjode Svīniju apsteidza par trim tūkstošdaļām divos braucienos.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 595 punktiem ir vāciete Natālija Geizenbergere, kura vēl ne reizi nav uzvarējusi, visās septiņās sacensībās ierindojoties otrajā vietā. 591 punkts ir viņas tautietei Jūlijai Taubicai, bet trešo vietu ar 445 punktiem ieņem vēl viena Vācijas pārstāve Dajana Eitbergere, kamēr labākā no citu valstu braucējām ar 397 punktiem ir Madeleine Egle, ieņemot ceturto pozīciju. Tīruma ar 338 punktiem ir piektā, bet Aparjodei 303 punkti un astotā pozīcija. 19.vietu ar 125 punktiem piecās sacensībās ieņem Ulla Zirne, un 91 punkts un 23.vieta četrās sacensībās 46 braucēju konkurencē ir Sigitai Bērziņai.

Pārējās Latvijas sportistes palika Siguldā, kur iekšējā konkurencē šajā nedēļas nogalē cīnījās par vietu Eiropas čempionātā un turpmākajos Pasaules kausa posmos. Starp dāmām vislabāk klājās Elīnai Vītolai un Ullai Zirnei.

Šosezon pa vienai bronzas medaļai ir gan Tīrumai, gan Aparjodei. Tīruma trešo vietu izcīnīja Vinterbergā, bet Aparjode - Oberhofā.

Pagājušajā sezonā Tīruma Kēnigszē ierindojās devītajā vietā, 13.pozīciju ieņēma Zirne, bet vēl divas vietas zemāk bija Aparjode.

Savainojuma dēļ šobrīd nestartē Latvijas vadošais kamaniņu braucējs Kristers Aparjods, kura atgriešanās trasē šajā sezonā ir zem jautājuma zīmes.

Pasaules kausa piektajam posmam startēt pieteikušies 135 kamaniņu braucēji no 22 valstīm. Pirmo reizi šajā sezonā Pasaules kausā piedalās arī ASV un Kanādas valstsvienību sportisti.

Pasaules kausa 2020./2021.gada sezona norit tikai Eiropā.

Pēc posma Kēnigszē sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām. Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.