Latvijas komanda pilnā sastāvā kvalificējas Pasaules kausa posmam

Latvijas kamaniņbraucēju komanda piektdien Nāciju kausa sacensībās pilnā sastāvā kvalificējās Pasaules kausa izcīņas 8.posmam, kas nedēļas nogalē risināsies Altenbergas trasē, Vācijā, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

Kvalifikāciju pārvarēja Elīza Tīruma, Ulla Zirne, Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks, kā arī divnieka ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš. Bez dalības kvalifikācijā Pasaules kausa sacensībās varēs startēt Mārtiņš Rubenis un Inārs Kivlenieks, kā arī divnieks Andris Šics/Juris Šics.

Divnieku kvalifikācijas sacensībās Gudramovičs/Kalniņš izcīnīja trešo vietu, finišu sasniedzot pēc 42,197 sekundēm. Uzvarēja par 0,330 sekundēm ātrākie krievi Aleksandrs Deņisjevs/Vladislavs Antonovs.

Elīza Tīruma sieviešu konkurencē dalīja 4.vietu ar rezultātu 53,519 sekundes, bet Zirne ieņēma 13.vietu, finišējot pēc 53,749 sekundēm. Uzvarētājas krievietes Tatjanas Ivanovas rezultāts bija 53,128 sekundes.

"Sāku ticēt vairāk sev, nevis kaut kādiem brīnumiem, kas varētu notikt," savu veikumu izvērtēja Tīruma.

Vīriešiem Nāciju kausa sacensībās Kristaps Mauriņš ieņēma 18.vietu, bet Artūrs Dārznieks ieguva 20.vietu 39 dalībnieku konkurencē. Mauriņš pieļāva kļūdas trases vidusdaļā un braucienu veica 54,982 sekundēs, no uzvarētāja norvēģa Tūra Hauga Norbeha atpaliekot 0,784 sekundes. Dārznieks trasi izbrauca 55,047 sekundēs un pirmo reizi karjerā kvalificējās Pasaules kausa posma pamatsacensībām. Izlases galvenais treneris Pēteris Cīmanis Dārznieku uzteica par centību treniņos, kas deva rezultātu sacensībās.

Pasaules kausa izcīņas posmā sestdien sacentīsies divnieku ekipāžas un vīrieši, bet svētdien startēs sievietes un būs komandu stafete. Pasaules kausa sezona pēc nedēļas beigsies Siguldā, kur sportisti sacentīsies arī Eiropas čempionāta ieskaitē.