Piespēle

Futbola halle pārtaps par hokeja laukumu; šorttreka un kārtslēkšanas saimniecības

Piespēle

Vai pusaudžiem jāspēlē futbols ar lielā izmēra bumbām: uzklausām viedokļus

Kamaniņu braucēju panākumi ļauj cerēt uz labiem rezultātiem Pekinas spēlēs

Latvijas kamaniņu sportistiem veiksmīga sezona ļauj cerīgi lūkoties uz olimpisko Pekinu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas kamaniņu sportistu rezultāti aizvadītajā 2020./2021.gada sezonā stiprina cerības uz labiem panākumiem Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Īpaši sezonas izskaņa renes sporta veida pārstāvjiem bija izdevusies, turklāt skaļi piesakot arī vairākus jaunus vārdus.

Pieredzējušie brāļi Andris un Juris Šici šosezon uzvarēja divnieku sacensībās Pasaules kausa posmā Siguldā, kas vienlaicīgi bija Eiropas čempionāts, kā arī nopelnīja bronzu pasaules čempionātā, kur vēl tika pie sudraba sprintā. Pasaules kausa priekšpēdējā posmā Austrijā divnieku sacensībās brāļi palika nepārspēti sprintā un tas nebūt nav viss viņu sezonā sasniegtais.

Skaļi sevi sezonā pieteica Mārtiņa Bota/Roberta Plūmes divnieks, kas sasniedza 3.vietu Pasaules kausa posmā un Eiropas čempionātā Siguldā, kā arī izcīnīja bronzas medaļu U-23 pasaules čempionātā. 

Pasaules kausa pēdējā posmā Sanktmoricā dubultuzvaru svinēja Latvijas braucēji, pie pirmās zelta medaļas tiekot Botam/Plūmem, apsteidzot brāļus Šicus, kuri izcīnīja sudrabu.

"Piespēle" podkāstā

"Piespēle" podkāstā
  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Talantīgais jaunais sportists Gints Bērziņš pirms gada izcīna Latvijai zeltu jaunatnes olimpiskajās spēlēs, bet šosezon viņa rēķinā ir izcīnīta bronza U-23 pasaules čempionātā Kēnigszē. Elīna Ieva Vītola sasniedza karjeras rekordu, uzvarot Pasaules kausa noslēguma posmā Sanktmoricā, vislabāk tiekot galā ar spēcīgo snigšanu, kas būtiski ietekmēja ledus kvalitāti.
 

Latvijas izlases treneris Kristaps Mauriņš sarunā Latvijas Radio uzteica brāļus Šicus kā allaž augstākā līmeņa sportistus, kam citus gadus patraucēja savainojumi, pašu kļūdas vai tehnikas nepilnības. Toties šajā sezonā visi aspekti veiksmīgi salikās kopā. 

"Sākot ar Siguldu, Eiropas čempionātu, viss viņiem [Šiciem] salikās," teica Mauriņš. "Gan labā fiziskā formā bija, gan sāka labāk braukt, pieļāva mazāk kļūdas un arī pārliecība atgriezās."

Sezonas sākumā Mauriņš nebūtu ticējis, ka tik veiksmīgs karjeras posms gaida Botu/Plūmi,

bet jau pēc pirmajām atlases sacensībām novembrī Siguldā trenera pārliecība arvien nostiprinājās. Par svarīgu Mauriņš uzskata sasniegto atdevi, jo Bota/Plūmes smagais darbs vasarā un rudenī nav palicis bez rezultāta. Abi ekipāžas braucēji bija ļoti ieinteresēti izaugsmē un arvien nelika mieru arī tehniķiem, lai panāktu kamanās vēlamās izmaiņas.

"Šis ir ļoti labs  piemērs, ka ar ļoti smagu darbu tiešām var sasniegt rezultātu," Botu un Plūmi uzslavēja Mauriņš.

Botam un Plūmem pamatus kamaniņu sportā ielika trenere Ingrīda Amantova, nākamais solis bija Murjāņu Sporta ģimnāzijā pie Zinta Šaicāna, Pētera Cīmaņa un nu jau nelaiķa Jāņa Ozoliņa. Sportisti bija tik labi sagatavoti, ka izlasē pāris gados izdevās pieslīpēt viņu meistarību līdz augstu panākumu gūšanai, paskaidroja Mauriņš. 

Treneris Mauriņš uzteica gan jauno braucēju Sigitu Bērziņu, kam ir labas nākotnes perspektīvas, gan 18 gadus veco Gintu Bērziņu, ar kuru pasaulē jau rēķinās pat spēcīgākie konkurenti.

Bērziņam arvien jākrāj pieredze un noteiktus uzdevumus viņam izlasē vēl neizvirza, tomēr Mauriņš uzsvēra, ka jau tuvākajā laikā Gints līdzās Kristeram Aparjodam varēs cīnīties par augstām vietām jebkurās sacensībās. 

Bērziņš kamaniņu sportā nonāca sešu gadu vecumā, bet pēc savainojuma jau pirmās sezonas pusē treniņus pārtrauca un ledusrenes sportā atgriezās 12 gadu vecumā. Sportists sarunā Latvijas Radio atzina, ka kamaniņu sportā palīdzēja iepriekš badmintonā iegūtās prasmes - ātra reakcija un laba kustību koordinācija. Viņš cenšas apgūt arī daudzās nianses kamanu uzbūvē un iedziļinās tehnikas konstrukcijā. 

Tāpat kā Bērziņš arī Vītola, kam šosezon Pasaules kausa posmā izdevās izcīnīt pirmo uzvaru, ir siguldiete, un tas veicināja viņas nonākšanu kamaniņu sportā.

Stimuls sportistes gaitās Elīnai bija iepriekš Eiropas junioru čempionātā Sanktmoricā izcīnīta otrā vieta, stiprinot pārliecību, ka ar smagu darbu treniņos un tehnikas gatavošanā var sasniegt augstus mērķus. 

Uzvara Pasaules kausa sacensībās Vītolai bija sezonas emocionālākais brīdis,

nostiprinot ticību, ka Latvijas izlasē spēj konkurēt ar līderēm. Vītolu nenoliedz, ka pateicīgi viņas braucienos bija laikapstākļi, tomēr izcīnītā uzvara viņu gluži vai apstulbinājusi, jo pirmā vieta bija negaidīts rezultāts. Vītola koncentrējas panākumu gūšanai sportā un viņas nākamais mērķis ir kvalificēties startam olimpiskajās spēlēs. 

Savukārt Bots ar Plūmi ir ropažnieki un labi draugi jau kopš bērnudārza laikiem.

Vēl pirms kamaniņu sporta abi bija kopā dažādos pulciņos, līdz Roberts pēc vienu gadu ilgušiem treniņiem kamaniņu sportā uzaicināja arī Mārtiņu. Roberts vēl sporta skolā nebija pārliecināts, ka tieksies pēc lieliem panākumiem, bet par lūzumu 10.klasē kļuva nonākšana Murjāņu sporta skolā, kur viss daudz nopietnāk vērsts uz profesionālo sportu. Emocionāli piesātinātākie brīži līdzšinējā karjerā Botam bija šoziem Eiropas čempionātā Siguldā, izcīnot bronzas medaļas. Lielākais sapnis viņam ir olimpiskās medaļas, bet vēl jākrāj pieredze stabilitātei, lai iegūtu cīņai pret favorītiem nepieciešamo pārliecību par sevi. 

Labu savstarpēju sapratni un komunikāciju par svarīgu sastāvdaļu panākumu gūšanai nosauca Plūme. Pirms pāris gadiem pat Siguldas trasē ekipāžai apmēram katrs trešais brauciens beidzās ar kritienu, un tā bija arī sāpīga pieredze. Mārtiņš divvietīgajās kamanās arī lauzis roku un kāju, bet neveiksmju josla duetam nu jau ir aiz muguras. Aizvadītās sezonas sākumā pēc kamanu ragu pielāgošanas ekipāža sāka justies kamanās ērti un ieguva pārliecību par sevi. Kamanas sāka skriet ātrāk un ļāva noticēt, ka var sasniegt arī ļoti labus rezultātus. 

Kamaniņu sportā ir nemitīgi meklējumi, un Roberta saskata iespēju realizēt savu dzīves moto darīt visu pēc vislabākās sirdsapziņas gan sportā, gan ārpus tā un būt laimīgam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti