(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Pasaules kausa izcīņa kamaniņu sportā Siguldā. Elīna Ieva Vītola

Pasaules kausa izcīņa kamaniņu sportā Siguldā

Latvijas kamaniņu sportistiem divi zelti un sudrabs Pasaules kausa posmā Siguldā

Latvijas kamaniņu sportisti sestdien Siguldā izcīnīja trīs godalgas Pasaules kausa posmā, kur uzvaras svinēja vīriešu un sieviešu divnieku ekipāžas, bet Elīna Ieva Vītola izcīnīja sudrabu dāmu solo sacensībās, liecina rīkotāju informācija. Vīriešu divniekiem triumfēja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, turpretim sieviešu ekipāžām nepārspētas palika Anda Upīte/Sanija Ozoliņa.

(papildināts pēc divnieku ekipāžu sacensībām)
Bots/Plūme apsteidza visus sāncenšus pirmajā braucienā un palika nepārspēti arī divu braucienu summā, nodrošinot rezultātu viena minūte un 22,642 sekundes. Ātrākie latvieši abos braucienos laboja trases rekordu un par uzvaru nekautrējās priecāties.

Mārtiņš Bots/Roberts Plūme par uzvaru Pasaules kausa posmā Siguldā
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

"Tādas emocijas, domāju, līdz šim vēl nav bijušas. Trases rekords, izcīnīta uzvara.. fantastiski, fantastiski," teica Plūme.

"Ir karjerā bijušas uzvaras, bet mājas trasē pēc kovida, kad ir skatītāji, daudz cilvēku.. mājas sienas, un uzstādi divus trases rekordus, [ir] ovācijas [un], ir tik labas emocijas," piebilda Bots.

Vācijas ekipāža Tobiass Vendls/Tobiass Arlts atpalika 0,156 sekundes un bija otrā, turpretim itālieši Emanuels Rīders/Simons Kaincvaldners uzvarētājiem zaudēja 0,382 sekundes un noslēdza laureātu trijnieku. Otra Latvijas ekipāža Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ieguva 5.vietu. Arī pirmajā braucienā Ševics-Mikeļševics/Krasts bija piektie.

Sieviešu divniekiem septiņu ekipāžu konkurencē Upīte/Ozoliņa apsteidza visas sāncenses

ar summā iekrātu rezultātu viena minūte un 24,926 sekundes. Otro vietu ieguva 0,212 sekundes lēnākais ASV duets Ševona Čelsija Forgana/Sofija Kērkbija, savukārt trešo vietu sasniedza vācietes Džesika Degenharde/Šeijīna Rozentāle, kuras latvietēm zaudēja 0,335 sekundes. Sievietēm divniekos startēja septiņas ekipāžas.

Upīte/Ozoliņa pirmajā braucienā izvirzījās līderpozīcijās, kurās noturējās ar otrajā braucienā sasniegto otro rezultātu.

Pēc uzvaras Upīte intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka Siguldas trasē sasniegumam var noticēt tikai pēc finiša un rezultāta ieraudzīšanas uz tablo, jo daudz ko var ietekmēt arī kļūdas pašās brauciena beigās. Savukārt Ozoliņa piebilda, ka nedomāja par noteiktu vietu, jo mērķis bija nobraukt stabili bez lielām kļūdām.

Sieviešu solo sacensībās uzvarēja vāciete Dajana Eitbergere, kura divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 22,999 sekundēm. Vītola uzvarētājai zaudēja 0,094 sekundes, bet apsteidza trešās vietas ieguvēju vēl vienu vācieti Jūliju Taubicu, kuru no Eitbergeres šķīra 0,144 sekundes.

Vēl divas mājinieces Sigita Bērziņa un Kendija Aparjode ierindojās attiecīgi 5. un 7. vietā.

Ar sasniegto rezultātu Vītola bija apmierināta un sarunā ar Latvijas Radio atgādināja, ka pēc nedēļas Siguldā būs vēl vienas sacensības, kur varēs pacīnīties par augstāku vietu. Aukstā laika dēļ ledus trasē gan bijis ļoti ciets, tādēļ braucējām nācās rēķināties, ka katra kustība var krasi izmainīt kamanu virzību.

Elīna Ieva Vītola par startu Pasaules kausa posmā Siguldā
Lejuplādēt

"Viss bija labi, varbūt tāpēc, ka mājās. Zināju, ka visa ģimene, draugi bija atnākuši skatīties mani," teica Vītola. "Zināju, ka treniņos labi gāja, un man bija tikai jābrauc un jābauda sacensības, un tad jau viss būs. Braucieni bija ļoti labi."

Sigita Bērziņa par Pasaules kausa posmu Siguldā.
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Savukārt Bērziņa atzina, ka pirmais brauciens ātrajā trasē nebija tik labs, bet otrajā braucienā izdevās kļūdas palabot, lai arī maksimums palika nesasniegts.

Aparjodei sajūtas pēc sacensībām bija divējādas, jo katrā braucienā bija kļūdas, un īpaši daudz maksāja neveiksmīga 14. virāža pirmajā braucienā. Kendija ir apņēmusies cīnīties par labāku rezultātu nākamajās sacīkstēs pēc nedēļas.

Kendija Aparjode par startu Pasaules kausa posmā Siguldā
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

"Pa šādu ledu nekad neesmu dzīvē braukusi Siguldā - tik ātru un tik labu," trases kvalitāti uzteica Aparjode.

Pirmajā braucienā Vītola dalīja otro vietu ar Vācijas sportisti Annu Bereiteri, no līderes Eitbergeres atpaliekot 0,090 sekundes. Bērziņa braucienā sasniedza sesto pozīciju, bet Aparjode bija astotā.

Otrajā braucienā Vītolai bija trešais rezultāts, bet ar to pietika, lai saglabātu 2.vietu. Ne tik veiksmīgi otro braucienu aizvadīja Bereitere, izkrītot no līderu trijnieka, tomēr noturoties priekšā Bērziņai.

Posma noslēgumā svētdien Gints Bērziņš un Kristers Aparjods brauks vīriešu sacensībās, kā arī notiks komandu stafete.

Pasaules kausa sacensības Siguldā notiks divas nedēļas nogales pēc kārtas. Nākamajā posmā janvāra vidū tiks sadalītas arī Eiropas čempionāta medaļas.