Latvijas kamaniņu sportisti sprintā neaizsniedzas līdz medaļām pasaules čempionātā

Vīriešu kamaniņu divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme piektdien Oberhofas trasē Vācijā izcīnīja 4. vietu pasaules čempionātā sprinta disciplīnā un bija veiksmīgākie Latvijas komandā, liecina organizatoru informācija.

Bots/Plūme no laureātu trijnieka atpalika 0,054 sekundes. Otrs Latvijas duets Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts finišēja 8. vietā, bet uzvarēja vācieši Toni Egerts/Saša Benekens.

Vīriešiem Kristers Aparjods noslēdza pirmo piecinieku, savukārt Gints Bērziņš ierindojās 11. vietā. Uzvarēja vācietis Fēlikss Lohs.

Divniekos sievietēm 5. vietu sasniedza Eiropas vicečempiones Anda Upīte/Sanija Ozoliņa. Juniores Marta Robežniece/Kitija Bogdānova un Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna ieguva attiecīgi 7. un 8. vietu. Par pasaules čempionēm kļuva vācietes Jesika Degenharte/Šeijena Rozentāle.

Sieviešu solo braucēju konkurencē Kendija Aparjode finišēja ar septīto rezultātu. Sigita Bērziņa un Elīna Ieva Vītola ierindojās attiecīgi 10. un 12. vietā, bet sprintā čempiones laurus nodrošināja mājiniece Dajana Eitbergere ar vienas sekundes tūkstošdaļas pārsvaru pār savu tautieti Jūliju Taubicu.

Neolimpiskajā sprinta disciplīnā vietu sadalījumu nosaka pēc viena brauciena rezultātiem, turklāt rezultāta uzskaite sportistam sākas nevis starta estakādē, bet vēlāk trasē.

Sprintā vīriešiem kvalifikācijā Latviju piektdien vēl pārstāvēja Kaspars Rinks, kurš sasniedza 19. vietu, bet ar to bija par maz iekļūšanai finālā. Sievietēm juniore Frančeska Bona ieguva 26. vietu un arī netika 15 finālistu vidū.

Pasaules čempionāts ilgs līdz svētdienai, 29. janvārim. Sestdien startēs sieviešu un vīriešu divvietīgās ekipāžas, kā arī sievietes, bet svētdien brauks vīrieši un notiks komandu stafete.