Latvijas kamaniņu sportisti Pasaules kausa posmu ASV noslēdz ar TOP10 vietām sprintā

Pasaules kausa sezonas trešo posmu kamaniņu sportā Latvijas pārstāvji sestdien Pārksitijā, ASV, noslēdza ar sprinta sacensībām, kur komandā labākos panākumus guva Kristers Aparjods un divnieka ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, iegūstot 9.vietu, liecina rīkotāju informācija.

Vīriešu konkurencē Aparjods no uzvarētāja Dominika Fišnalera atpalika 0,333 sekundes. Gints Bērziņš braucienu noslēdza 13.vietā.

Savukārt divnieku konkurencē nepārspēti palika vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kam Bots/Plūme zaudēja 0,211 sekundes. Otra Latvijas ekipāža Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkas Krasts tika diskvalificēti pārsniegtas atļautās slieču temperatūras dēļ.

Sievietēm sprintā vienīgā Latvijas pārstāve Elīna Ieva Vītola 15 dalībnieču konkurencē nevienu sāncensi neapsteidza. Uzvarēja vāciete Jūlija Taubica.

Sprinta disciplīnā vietu sadalījumu nosaka pēc viena brauciena rezultātiem, turklāt rezultāta uzskaite sportistam sākas nevis starta estakādē, bet vēlāk trasē. Neolimpiskajā sprintā un klasiskajās sacensībās piešķir vienlīdz daudz punktu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Pamatsacensībās sievietēm Vītola iepriekš sestdien ieguva 13.vietu un vienīgā no latvietēm kvalificējās sprintam, kur tika 15 labākās. Kendija Aparjode un Sigita Bērziņa ierindojās attiecīgi 16. un 18.vietā, bet uzvarēja vāciete Dajana Eitbergere.

Pēc Ziemassvētku pauzes Pasaules kausa sezona jaunajā gadā atsāksies Siguldā, kur kamaniņu sporta sacensības risināsies divas nedēļas nogales pēc kārtas – 7. un 8., kā arī 14. un 15. janvārī.