Latvijas kamaniņu sportisti ieņem augstākās vietas pasaules čempionāta priekšsacīkstēs

Latvijas kamaniņu braucēji Riks Kristens Rozītis un Inārs Kivlenieks piektdien Siguldas trasē ieņēma divas augstākās vietas pasaules čempionāta priekšsacīkstēs vīriešiem, liecina organizatoru informācija. Priekšsacīkstēs sievietēm un divnieku ekipāžām mājinieki pirmajā trijniekā netika.

(papildināts pēc priekšsacīkšu noslēguma)
Pasaules rangā spēcīgākie kamaniņu sportisti priekšsacīkstēs nepiedalās, bet pārējie braucēji sacenšas par iespējami labākām starta pozīcijām pamatsacensībās. Visi priekšsacīkstēs braukušie sportisti startēs arī pamatsacensībās, bet starta secība būs atkarīga no piektdien ieņemtās vietas.

Rozītis finišu sasniedza pēc 48,646 sekundēm un par 0,015 sekundēm apsteidza Kivlenieku. Artūrs Dārznieks ieņēma 6.vietu 0,240 sekundes aiz Rozīša, bet Kristers Aparjods ierindojās 15.vietā (+0,835) 21 dalībnieka konkurencē.

Pēc vietas pasaules rangā dalība pamatsacensībās ir garantēta 15 vīriešiem, kā arī 12 sievietēm un divnieku ekipāžām. Tādējādi Rozītis pamatsacensībās startēs 16., bet Kivlenieks būs nākamais braucējs aiz viņa.

Vēlāk piektdien sieviešu priekšsacīkstēs uzvarēja krieviete Natālija Horeva ar rezultātu 42,320 sekundes, bet mājiniece Ulla Zirne bija septītā 0,397 sekundes aiz pirmās vietas ieguvējas. Kendija Aparjode ieņēma 12.vietu (+0,656), savukārt Alise Evelīna Mitkus apsteidza divas ieskaitītu rezultātu guvušas dalībnieces un ierindojās 23.vietā (+2,008). Latvijas izlases līderei Elīzai Tīrumai priekšsacīkstēs nebija jāpiedalās.

Priekšsacīkstēs divnieku ekipāžām Latviju pārstāvēja vienīgi 5.vietu ieguvušie Kārlis Krišs Matuzels/Kristens Putins. Ātrākā ekipāža kanādieši Tristans Volkers/Džastins Snits finišēja pēc 42,426 sekundēm un latviešus apsteidza par 0,474 sekundēm. Andra Šica/Jura Šica un Oskara Gudramoviča/Pētera Kalniņa ekipāžas priekšsacīkstēs nestartēja.

Cīņā par medaļām sestdien startēs divnieki un sievietes, bet svētdien brauks vīrieši un būs komandu stafete. Sacensības varēs redzēt arī tiešraidē LTV7.

Finālsacensībās visi dalībnieki veiks pirmo braucienu, savukārt otrajam braucienam kvalificēsies 25 labākie vīrieši, 20 sievietes un 18 divnieku ekipāžas.