Latvijas kamaniņu braucēji pieticīgu pasaules čempionātu noslēdz ar 7.vietu stafetē

Mājinieki Latvijas kamaniņu sportisti svētdien pasaules čempionāta pēdējā disciplīnā Siguldā ieguva 7.vietu stafetē, liecina rīkotāju informācija. Latvijas kvartetā startēja Elīza Tīruma, Inārs Kivlenieks un Andra Šica/Jura Šica divnieka ekipāža.

Latvijai pirmajā stafetes posmā Tīruma trases lejasdaļā pieļāva lielu kļūdu un izredzes uz augstu vietu bija zudušas, lai gan Kivlenieks brauca bez būtiskām kļūdām un savu posmu labi veica brāļi Šici. Tīruma tāpat kā individuālajās sacensībās startēja ar savainotu kāju, un pasaules čempionāts bija viņai sezonā pēdējās sacensības.

Uzvarēja galvenie favorīti vācieši Natālija Geizenbergere, Fēlikss Lohs un Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kuri finišēja pēc divām minūtēm un 13,152 sekundēm. Tikai 0,082 sekundes čempioniem zaudēja Krievijas komanda, bet bronzas godalgas nopelnīja Kanāda, kas no uzvarētājiem atpalika 0,977 sekundes. Latvija 12 komandu konkurencē no uzvarētājiem atpalika 1,638 sekundes.

Latvijas kamaniņu sportistiem mājas trasē neizdevās atkārtot iepriekšējā pasaules čempionātā gūto panākumu, jo 2013.gadā Vistlerā tas pats stafetes sastāvs izcīnīja bronzas medaļas.

Jau vēstīts, ka vīriešu sacensībās Riks Kristens Rozītis svētdien ieguva 10.vietu un izcīnīja sudraba medaļu U-23 vecuma grupas ieskaitē. Inārs Kivlenieks sacensības noslēdza 12.vietā, Artūrs Dārznieks ieguva 15.vietu, bet Kristers Aparjods pēc pirmā brauciena bija 26.vietā un 39 dalībnieku konkurencē otrajam braucienam nekvalificējās. Dārznieks bija ceturtais U-23 ieskaitē.

Sestdien nepiepildījās cerības uz brāļu Šicu medaļām divnieku sacensībās, jo Latvijas spēcīgākā ekipāža ieguva 6.vietu. Sievietēm 13.vietu ieguva Elīza Tīruma, Ulla Zirne otrajā braucienā nokrita. Kendija Aparjode un Alise Evelīna Mitkus sadalīja attiecīgi 27. un 34.vietu 40 braucēju konkurencē pirmajā braucienā un otrajam braucienam nekvalificējās.

Pasaules čempionāts Siguldā notika otro reizi pēc debijas 2003.gadā.