Latvijas kamaniņbraucējiem trīs medaļas sprintā Eiropas čempionātā Siguldā

Latvijas kamaniņbraucēju ekipāžas neolimpiskajā sprinta disciplīnā svētdien Eiropas čempionātā Siguldā izcīnīja divas godalgas - Andris un Juris Šici kļuva par sudraba laureātiem, savukārt Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieguva bronzu, liecina organizatoru informācija. Vēl vienu bronzu sieviešu sprintā vēlāk pievienoja Kendija Aparjode.

(papildināts pēc vīriešu sprinta)
Tāpat kā dienu iepriekš sezonas pēdējā posma pamatsacensībās divniekiem uzvarēja Pasaules kausu ieguvušie vācieši Toni Egerts/Saša Benekens, par 0,087 sekundēm apsteidzot brāļus Šicus, kuri bija otrie arī sestdien. Laureātu trijnieku noslēdza Gudramovičs/Kalniņš 0,194 sekundes aiz uzvarētājiem.

Sprinta kausa izcīņā brāļi Šici kļuva par Pasaules kausa sezonas uzvarētājiem. Absolūtajā sezonas kopvērtējumā Šici bija ceturtie.

Trešā Latvijas ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs sprintā ieņēma 13.vietu posmā un bija 11. pozīcijā Eiropas čempionātā.

Kendija Aparjode (pa labi)

Sievietēm sprintā uzvarēja krieviete Tatjana Ivanova, par 0,005 sekundēm apsteidzot Pasaules kausa īpašnieci Vācijas sportisti Natāliju Geizenbergeri. Aparjode uzvarētājai zaudēja 0,113 sekundes. Piekto vietu ieguva Ulla Zirne, turpretim Elīza Cauce bija devītā.

Vīriešiem sprintā mājinieku panākumi izvērtās pieticīgāki - 7.vietu ieņēma Inārs Kivlenieks, kurš iepriekš sestdien izcīnīja 4.vietu posma un Eiropas čempionāta pamatsacensībās. Devītajā pozīcijā sprinta sacīkstes pabeidza Kristers Aparjods, 11.vietu ieguva Artūrs Dārznieks.

Sprintā uzvarēja krievs Romans Repilovs, laureātu trijniekā apsteidzot slovāku Jozefu Ninisu un Pasaules kausa ieguvēju Vācijas kamaniņu sportistu Fēliksu Lohu.

Pasaules kausa sezonu svētdien noslēgs stafete, kur arī sadalīs Eiropas čempionāta medaļas. Sprintā atšķirībā no klasiskām sacensībām laika atskaiti braucējiem sāk nevis starta estakādē, bet gan zemāk trasē, kad jau ir uzņemts ātrums.