Latvijas kamaniņbraucēji stafetē izcīna sudraba medaļas pasaules čempionātā

Latvijas kamaniņu sportisti svētdien Sočos izcīnīja sudraba godalgas pasaules čempionātā stafetē, piekāpjoties tikai Vācijas kvartetam, liecina rīkotāju informācija. Latvijas komandā startēja brālis un māsa Kendija un Kristers Aparjodi, kā arī brāļu Andra un Jura Šicu divnieka ekipāža.

Vācijai uzvaru nodrošināja Jūlija Taubica, Johaness Ludvigs un Toni Egerts/Saša Benekens, finišējot pēc divām minūtēm un 44,213 sekundēm. Latvijas komanda bija 0,321 sekundi lēnāka, bet bronzu ieguva amerikāņi 0,344 sekundes aiz uzvarētājiem.

Galvenie favorīti krievi mājas trasē palika tukšā, jo Jekaterina Katņikova pirmā posma finišā netrāpīja pa ieskaites klapi. Riskants finišs bija arī brāļiem Šiciem, kuru kamanas finiša taisnes pēdējos metros sazvārojās, tomēr rezultāts bija pietiekams, lai noturētos priekšā amerikāņiem.

Individuāli Kristers Aparjods svētdien vīriešu sacensībās sasniedza 5.vietu un U-23 vecuma sportistu ieskaitē kļuva par sudraba medaļnieku.

Par pasaules čempionu vīriešiem divu braucienu summā kļuva mājinieks Romans Repilovs ar rezultātu divu braucienu summā viena minūte un 43,099 sekundes. Sudraba un bronzas godalgas sadalīja austrieši Jonass Millers un Volfgangs Kindls, kuri no uzvarētāja atpalika attiecīgi 0,032 sekundes un 0,202 sekundes. Millers kļuva arī par U-23 čempionu.

Citi Latvijas kamaniņbraucēji labāko desmitniekā netika. Kivlenieks Inārs ieguva 13.vietu, Riks Kristens Rozītis sasniedza 15. pozīciju, bet Artūrs Dārznieks ierindojās 18.vietā 34 dalībnieku konkurencē.

Aparjods pirmajā braucienā bija tikai 11., bet otrajā braucienā sasniedza trešo rezultātu. Summā no pjedestāla Aparjodu šķīra 0,081 sekunde.

Jau vēstīts, ka sieviešu sacensībās sestdien Kendija Aparjode izcīnīja 4.vietu, divnieku ekipāžām labākie latvieši bija 7.vietas īpašnieki Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, bet piektdien Cauce kļuva par bronzas medaļnieci sprintā

Pēc pasaules čempionāta kamaniņbraucējus Vācijā vēl gaida starts pēdējos divos Pasaules kausa posmos februāra otrajā pusē Vinterbergā un Kēnigszē.