Latvijas kamaniņbraucēji sezonu sāk ar divām godalgotām vietām Nāciju kausā

Latvijas kamaniņbraucēja Ulla Zirne un divnieka ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkevičs piektdien Īglsas trasē Austrijā ieguva bronzas godalgas Nāciju kausa sacensībās, kas risinājās kā kvalifikācija pirms sezonā pirmā Pasaules kausa posma, liecina organizatoru informācija. 

Spēcīgākie kamaniņbraucēji, tostarp Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods, Elīza Cauce un divnieka ekipāža Andris Šics/Juris Šics, tiesības startēt Pasaules kausa posmā ir nodrošinājuši pēc pērnās sezonas rezultātiem bez dalības kvalifikācijā.

Sieviešu konkurencē Nāciju kausā ātrākā bija itāliete Andrea Vetere, finišējot pēc 40,422 sekundēm. Zirne uzvarētājai zaudēja 0,066 sekundes, par 26 sekundes tūkstošdaļām piekāpjoties arī vācietei Džesikai Tībelei. Pasaules kausa sacensībām nekvalificējās juniores Elīna Ieva Vītola (19.vieta), kura šoziem pretendē uz ceļazīmi uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, Anda Upīte (28.), Sigita Bērziņa (34.) un Kendija Aparjode (42.).

Zirne pastāstīja, ka trase Īglsā viņai vienmēr ir patikusi, turklāt arī rezultāti un tendences ir labas, pavēstīja Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF). "Katrās sacensībās vēlos izdarīt maksimumu un uzrādīt pēc iespējas augstāku sniegumu, “pietaupīties” nemaz nemāku un negribu, šosezon pavisam noteikti nē," Zirni citēja LKSF.

Divnieku ekipāžu sacensībās Putins/Marcinkēvičs par 0,182 sekundēm piekāpās uzvarētājiem pieredzējušajiem austriešiem Peteram Pencam/Georgam Fišleram. Putins/Marcinkēvičs šajā sezonā būs vienīgie izlases sportisti, kuri regulāri startēs ar jaunajām kamanām.

"Pa lēnu ledu tendences ir ļoti labas. Tagad aptuveni vienā līmenī esam visi trīs, vairs nav tā tehniskā atšķirība starp mums, brāļiem [Šiciem] un Oskaru [Gudramoviču] un Pēteri [Kalniņu],” pastāstīja Putins. Kamanas viņiem ļoti labi der, un divnieku ekipāžu konkurencē arī vēl nav skaidri zināms, kuri dueti dosies uz olimpiskajām spēlēm.

Junioru ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme finišēja 13. vietā, ar ko pietiktu dalībai Pasaules kausa posmā, taču jaunie sportisti startēja ārpus konkurences. Gudramovičs/Kalniņš cīnījās par vietu trijniekā, līdz trases beigu daļā pieļāva kļūdu un finišēja 22. vietā, nekvalificējoties pamatsacensībām.

Vīriešu konkurencē Rozītis finišēja 18. vietā 0,518 sekundes aiz pirmās vietas ieguvēja krieva Stepana Fedorova. Kristapam Mauriņam un Artūram Dārzniekam attiecīgi 26. un 29. vieta, abiem netiekot pamatsacensībās.

Pasaules kausa sezonas pirmais posms sestdien sāksies ar sieviešu un divnieku sacensībām, bet svētdien būs vīriešu braucieni un komandu stafete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kamanas
Sports
Jaunākie
Interesanti