Latvijas kamaniņbraucēji ragavas jaunajai sezonai kaldina vēl pirms vasaras

Senais teiciens, kas mudina ratus taisīt ziemā un ragavas kalt vasarā, vistiešāk attiecināms uz ziemas sporta veidiem, īpaši uz kamaniņu sportu. Sezona jau ierasti kamaniņu sportistiem beidzas agrā pavasarī, bet sākas oktobrī vai novembrī. Pagājusī sezona Latvijas kamaniņu braucējiem nebija ne lieliem panākumiem bagāta, ne arī absolūta izgāšanās, un izlase bez būtiskām izmaiņām sastāvā jau sāk gatavoties nākamajai sezonai. 

Aizvadītā sezona kamaniņu braucējiem noslēdzās Siguldā, kur 9. martā notika Latvijas čempionāts. Pirmo reizi karjerā čempiones titulu dāmu konkurencē izcīnīja Kendija Aparjode, bet vīriem uzvara tika Rikam Kristenam Rozītim, savukārt divvietīgo ekipāžu konkurencē - brāļiem Andrim un Jurim Šiciem. 

Kamaniņu sportisti gatavojas nākamajai sezonaiMārtiņš Kļavenieks

  Pēc sezonas bija daudz jautājumu par to, kurš no vīriem startēs arī nākamajā sezonā, kurš varētu likt punktu kamaniņbraukšanai. Pieredzējušākais Latvijas izlases sportists Inārs Kivlenieks ar izciliem individuālajiem sasniegumiem nevar lepoties ne pagājušajā, ne arī nesenākajās sezonās. Kivlenieks sarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka nopietni apsvēris iespēju beigt karjeru, taču vismaz nākamo sezonu vēl varēs viņu redzēt braucam kamanās. Pēc sarunām ar treneriem un federācijas vadību Kivlenieks nolēma, ka jāizmanto iespēja startēt nākamajā sezonā, ja ir nodrošināts nepieciešamais atbalsts. 

  Starpsezonā viens no kamaniņu braucējiem izmēģināja savus spēkus arī bobsleja stūmēju atlasē, taču komandā neiekļuva, tāpēc vīru sastāvs paliks nemainīgs arī nākamajā sezonā – Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks. Aparjods un Kivlenieks iekļauti Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) A sastāvā, kas garantē visdāsnāko valsts atbalstu. Rozītis ir C sastāvā, bet Dārzniekam aizvadītās sezonas pieticīgo rezultātu dēļ galvenajās sacensībās valsts atbalsta nav.

  Vēl olimpiskās vienības A sastāvā iekļauti brāļi Šici, Oskars Gudramovičs, Pēteris Kalniņš, Ulla Zirne, Elīza Cauce un Kendija Aparjode. B sastāvā ir Kristens Putins, Imants Marcinkēvičs, Elīna Ieva Vītola, Mārtiņš Bots, Roberts Plūme un Gints Bērziņš, bet C sastāvā bez Rozīša arī Anda Upīte, Lūkass Krasts un Eduards Šēvics-Mikelšēvics. Starp nosauktajiem ir daudz jauniešu vecuma sportistu, jo nākamsezon no 9. līdz 22.janvārim Lozannā notiks trešās jaunatnes ziemas olimpiskās spēles.

  Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga Latvijas Radio pastāstīja, ka jau rit sportistu gatavošanās nākamajai sezonai.

  Mēneša vidū sāksies treniņnometne, bet pašlaik federācija vēl kārto formalitātes ar LOV.

  Iespējams, izmaiņas izlasē būs pēc nākamās sezonas, bet ne pašlaik, paskaidroja Strenga. Sagaidāms, ka tehnikas lietās vasarā vairāk komandas darbā varētu iesaistīties Kaspars Dumpis.

  Nākamā kamaniņu sporta sezona sāksies ar pirmo Pasaules kausa posmu Insbrukā 23. un 24.novembrī. Eiropas čempionāts notiks 2020.gada 18.un 19.janvārī Lilehammeres tresē, bet pasaules čempionāts no 14. līdz 16.februārim risināsies latviešiem parocīgajā Soču trasē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Kamanas
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti