Latvijas kamaniņbraucēji Nāciju kausa sacensībās kvalificējas Pasaules kausa posmam

Latvijas kamaniņbraucēju divnieka ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš piektdien Vinterbergā, Vācijā, ar uzvaru Nāciju kausa izcīņā kvalificējās Pasaules kausa sacensībām, kur iekļuva arī Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis un Ulla Zirne, liecina rīkotāju informācija. Pasaules kausa sezonas sestā posma sacīkstes risināsies sestdien un svētdien.

(papildināts ar informāciju par traumas guvušajiem Kristapu Mauriņu un Artūru Dārznieku)
Gudramovičs/Kalniņš Nāciju kausa vienīgajā braucienā 11 ekipāžu konkurencē bija ātrākie ar rezultātu 43,876 sekundes. Bez dalības kvalifikācijā tiesības startēt Pasaules kausa sacensībās jau iepriekš bija garantētas Andra Šica/Jura Šica divniekam un Elīzai Tīrumai.

Vīriešiem Kivlenieks 4.vietu ieguva ar rezultātu 53,083 sekundes, bet uzvarēja mājinieks Johaness Ludvigs, kurš finišēja pēc 52,868 sekundēm. Rozītis ieguva 10.vietu 24 dalībnieku konkurencē un no Ludviga  atpalika 0,344 sekundes.

Izlases treneris Kaspars Dumpis sarunā Latvijas Radio uzsvēra, ka galvenais uzdevums ir izpildīts, jo visi startējušie kvalificējās Pasaules kausa sacensībām. Īpaši treneri iepriecināja divnieka ekipāžas izcīnītā pirmā vieta.

Kamaniņbraucēju treneris Kaspars Dumpis par sportistu startu Nāciju kausā
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks treniņbraucienā gūtu traumu dēļ nestartēja un atgriezās Latvijā. Viņi nepiedalīsies arī nākamajā Pasaules kausa posmā, kas nedēļu vēlāk risināsies Norvēģijā, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācijā. Dārznieks atlabst pēc smadzeņu satricinājuma, turpretim Mauriņš dziedē pēdas lūzumu un sezona viņam praktiski ir beigusies. Nākamās nedēļas sākumā Mauriņam veiks operāciju. Dārzniekam pēc ārstu norādījuma apmēram 10 dienu jāievēro gultas režīms, lai nepieļautu komplikācijas.

Sieviešu sacensībās uzvarēja amerikāniete Sammere Britčere (56,928), savukārt Zirne viņai zaudēja 0,955 sekundes un ierindojās 14.vietā. Zirne bija pēdējā dalībniece, kas 22 kamaniņbraucēju konkurencē kvalificējās Pasaules kausa sacīkstēm.

Pasaules kausa posmā sestdien startēs divnieku ekipāžas un vīrieši, bet svētdien sacentīsies sievietes un būs komandu stafete.