Latvijas kamaniņbraucēji ieņem 6.vietu stafetē Pasaules kausa posmā

Latvijas kamaniņu sportistu komanda - Ulla Zirne, Inārs Kivlenieks un Andra Šica/Jura Šica divnieks - svētdien Lilehammerē, Norvēģijā, ieguva 6.vietu Pasaules kausa posma stafetē, informēja organizatori. Individuālajās vīriešu sacensībās latvieši pirmajā desmitniekā neiekļuva.

Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā stafetē uzvarēja vācieši, kas sezonā vēl ne reizi nav palikuši bez uzvaras. Dajana Eitbergere, Fēlikss Lohs un Tobiass Vendls/Tobiass Arlts finišu sasniedza pēc divām minūtēm un 37,349 sekundēm.

Latvijas kamaniņbraucēji deviņu komandu konkurencē uzvarētājiem zaudēja 1,240 sekundes. Otro vietu ieguva Krievijas komanda, kas no Vācijas kvarteta atpalika 0,007 sekundes, bet laureātu trijnieku noslēdza uzvarētājiem 0,306 sekundes zaudējusī Austrija.

Vīriešu sacensībās Riks Kristens Rozītis ieguva 15.vietu, turpretim Kivlenieks ierindojās 23. pozīcijā 32 dalībnieku konkurencē. Uzvarēja austrietis Volfgangs Kindls ar rezultātu divu braucienu summā viena minūte un 38,818 sekundes. Rozītis no pirmās vietas ieguvēja atpalika 1,128 sekundes, savukārt Kivlenieks - 1,632 sekundes.

Neveiksmīgs posms bija favorītiem vāciešiem, jo viņu labākais braucējs un Pasaules kausa sezonas līderis Lohs ieņēma tikai 8.vietu. Latvijas sportistiem katram izdevās pa vienam braucienam. Pēc pirmā brauciena Kivlenieks bija 13., savukārt Rozītis ieņēma 22.vietu.

Jau vēstīts, ka sezonas septītajā posmā sestdien Andra un Jura Šicu divnieka ekipāža ieguva 5.vietu divnieku sacensībās, kur Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās 13.vietā. Pasaules kausa kopvērtējumā brāļi Šici saglabāja 3.vietu. Sieviešu sacensībās Ulla Zirne ieguva 21.vietu un apsteidza trīs konkurentes, savukārt Elīza Tīruma pirmajā braucienā nefinišēja.

Pasaules kausa sezonu kamaniņbraucēji turpinās Altenbergā, Vācijā, taču jau pēc pasaules čempionāta, kas Siguldā risināsies februāra vidū.