Latvijas kamaniņbraucējas Siguldā netiek tuvu cīņai par godalgām

Elīza Tīruma sestdien Siguldā ierindojās 11.vietā Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā, kas Latvijas sieviešu kamaniņu izlases līderei ļāva ieņemt 7.vietu Eiropas čempionāta ieskaitē, informēja organizatori. Otra Latvijas braucēja Ulla Zirne posmā ierindojās 21.vietā 24 dalībnieču konkurencē un bija 15. labākā dalībniece kontinenta meistarsacīkstēs.

Uzvarēja amerikāniete Keita Hansena, ar finišu divu braucienu summā pēc minūtes un 23,976 sekundēm. Uzvarētājai 0,076 sekundes zaudēja kanādiete Aleksa Gūga, kura bija līdere pēc pirmā brauciena, sasniedzot trases rekordu (42,014 sekundes). Turpretim Hansena otrajā braucienā uzrādīja labāko rezultātu (41,887), laboja trases rekordu un ieguva pirmo vietu summā. Eiropas čempiones titulu ieguva trešās vietas īpašniece Krievijas kamaniņbraucēja Natālija Horeva.

Divu braucienu summā Hansena Tīrumu apsteidza par 0,636 sekundēm, bet Zirni - par 1,481 sekundi.

Pēc otrā brauciena Tīruma Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka trases lejasdaļā viņai ne īpaši veicies, un 16.virāžā var būtiski pasliktināt rezultātu. Tīruma kopumā bija puslīdz apmierināta ar iespēto, taču atzina, ka labāku rezultātu var vēlēties vienmēr. Pirms starta Siguldā viņa sajutusi "aizdomīgu mieru", un piebilda, ka pirms citām sacensībām stress ir bijis lielāks. Par startu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs Tīruma domās pēc ierašanās sacensību vietā.

Savukārt Zirne sprieda, ka otrajā braucienā lielu kļūdu nebija, tomēr dažādas nelielas kļūdiņas liedza sasniegt augstāku vietu. Brauciens, viņasprāt, nebija tik slikts, taču juniore atzina, ka ar to var arī nepietikt labam rezultātam. Arī Zirne startēs Latvijas delegācijā Sočos.

Pirmajā braucienā Tīruma ierindojās 11.vietā, bet Zirne bija 19.vietā.

Vēlāk sestdien startēs divnieku ekipāžas, kuri vidū būs Andris Šics/Juris Šics, kā arī Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš. Svētdien vīriešiem Latviju pārstāvēs Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks, kā arī būs Eiropas čempionāta sacensības stafetē. 

Pasaules kausa posms (iekavās vieta Eiropas čempionātā):

1. (-) Keita Hansena (ASV) 1:23,976

2. (-) Aleksa Gūga (Kanāda) +0,076

3. (1.) Natālija Horeva (Krievija) +0,179

4. (-) Erina Hamlina (ASV) +0,340

5. (2.) Tatjana Ivanova (Krievija) +0,349

6. (-) Kimberlija Makreja (Kanāda) +0,394

..11. (7.) Elīza Tīruma (Latvija) +0,636

..21. (15.) Ulla Zirne (Latvija) +1,481 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kamanas
Sports
Jaunākie
Interesanti