Latvijai divas vietas uz pjedestāla Nāciju kausā pirms Eiropas čempionāta Siguldā

Nāciju kausa sacensībās Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā kamaniņu sportā piektdien Siguldā ātrākais vīriešiem bija Inārs Kivlenieks, bet trešo vietu sieviešu konkurencē ieguva Elīza Cauce, liecina rīkotāju informācija. Nāciju kausa ieskaitē jāpiedalās sportistiem, kam pēc līdzšinējiem rezultātiem nav garantēta dalība Pasaules kausa posma pamatsacensībās, kas risināsies sestdien un svētdien.

Pasaules kausa posmā, kur vienlaicīgi noteiks arī Eiropas čempionāta laureātus, Andra Šica/Jura Šica un Oskara Gudramoviča/Pētera Kalniņa divniekiem, kā arī Kristeram Aparjodam dalība ir nodrošināta ar sezonā iepriekš sasniegtajiem rezultātiem.

Pamatsacensībām pēc rezultātiem Nāciju kausa sacensībās vēl kvalificējās Artūrs Dārznieks un Kristaps Mauriņš vīriešu konkurencē, Ulla Zirne un Kendija Aparjode sievietēm, kā arī divnieka ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs.

Kivlenieks tuvāko konkurentu krievu Stepanu Fjodorovu apsteidza par 0,133 sekundēm. Dārznieks ieguva 5.vietu, bet 13. pozīcijā priekšsacīkstes pabeidza Mauriņš. Sievietēm līderu sešinieku noslēdza Zirne, Aparjode ieņēma 12.vietu, savukārt Zelma Bite ierindojās priekšpēdējā 22.vietā  finišējušo dalībnieču konkurencē. Uzvarēja vāciete Jūlija Taubica.

Divnieku ekipāžu konkurencē Putins/Marcinkēvičs ieņēma 5.vietu, turpretim ātrākie bija krievi Vladislavs Južakovs/Jurijs Prohorovs.

Sestdien startēs divnieki un sievietes, savukārt svētdien laureātus noteiks vīriešu sacensībās, sprintā un stafetē.

Pēc sacensībām Siguldā kamaniņu sportistiem nākamās sacensības būs Phjončhanā, kur 9.februārī sāksies ziemas olimpiskās spēles.