Kamaniņu sportists Dārznieks noslēdz pirmo desmitu Eiropas čempionātā

Artūrs Dārznieks piektdien Kēnigszē trasē bija veiksmīgākais Latvijas kamaniņbraucējs un izcīnīja 10.vietu Eiropas čempionātā, kas Vācijā risinās Pasaules kausa 5.posma ietvaros, liecina rīkotāju informācija. Vienu pozīciju zemāk ierindojās Riks Kristens Rozītis, savukārt Inārs Kivlenieks palika trešajā desmitā.

Pasaules kausa posma ieskaitē, kur ar eiropiešiem konkurēja arī Ziemeļamerikas sportisti, Dārznieks un Rozītis ieņēma attiecīgi 11. un 12.vietu, savukārt Kivlenieks ierindojās 24.vietā

Uzvarēja 2015.gada pasaules čempions krievs Semjons Pavļičenko ar divu braucienu summā sasniegtu rezultātu viena minūte un 38,363 sekundes. Sudraba medaļu ieguva mājinieks Ralfs Paliks, kurš bija 0,248 sekundes lēnāks, turpretim par bronzas laureātu kļuva Austrijas kamaniņbraucējs Volfgangs Kindls, no uzvarētāja atpaliekot 0,460 sekundes.

Latvijas labākie braucēji uzvarētājam zaudēja vairāk nekā sekundi. Pirmajā braucienā Latvijas sportisti Pasaules kausa posma ieskaitē bija otrā desmita sākumā - 11.vietu ieņēma Rozītis un bija vienu pozīciju priekšā Dārzniekam, savukārt 14.vietā turējās Kivlenieks.

Jau vēstīts, ka Latvijas sieviešu izlases līdere Elīza Cauce ceturtdien pēc viena brauciena rezultātiem izcīnīja 6.vietu Eiropas čempionātā un bija septītā Pasaules kausa posma ieskaitē. Labākā Latvijas divnieka ekipāža Andris un Juris Šici bija piektā Eiropā un noslēdza sešinieku Pasaules kausa posma rezultātu tabulā.

Posma noslēgumā piektdien risināsies stafete.

Kristers Aparjods un Kristaps Mauriņš iepriekš Nāciju kausa sacīkstēs nepārvarēja kvalifikāciju un Pasaules kausa posma pamatsacensībās nestartēja.

Nākamajā nedēļas nogalē Pasaules kausa sezonas sestais posms notiks Siguldā, bet janvāra beigās Īglsā, Austrijā, risināsies pasaules čempionāts.