Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Sporta ziņas

Latvijas - Igaunijas basketbola līga. «VEF Rīga» - «Keila»

Atskaņas pēc veiksmīgā Pasaules kausa kamaniņu sportā posma Siguldā

Kamaniņu sportisti pēc medaļu biruma cer uz ne mazākiem panākumiem Eiropas čempionātā Siguldā

Latvijas kamaniņu braucēji ir gandarīti par nedēļas nogalē Siguldā izcīnītajām četrām zelta medaļām un vienu sudraba godalgu Pasaules kausa posmā, tomēr uzskata, ka var sniegties pēc vēl augstākiem panākumiem nākamajās sacensībās, kurās jau pēc dažām dienām tiks dalītas arī Eiropas čempionāta medaļas. 

Pašmāju sportistu veikumu nedēļas nogalē notikušajā iepriekšējā Pasaules kausa posmā augstu novērtēja Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Klāvs Vasks. Viņš sarunā ar žurnālistiem uzsvēra, ka atlēti arī apliecinājuši  labu psiholoģisko sagatavotību, turklāt bija ideāli laikapstākļi trases rekordu labošanai. Aukstajā laikā vairāk izpaudusies sportistu meistarība, turpretim nākamajās sacīkstēs nedēļas nogalē vairāk varētu ietekmēt tehnikas sagatavošana siltākos laikapstākļos. Vasks gan lēš, ka izlasē augstais tehniskā atbalsta līmenis ļauj cerēt uz panākumiem arī nākamajās sacīkstēs.

Nacionālās izlases treneris un mehāniķis Inārs Kivlenieks pauda pārliecību, ka

komanda ir gatava vēl labākiem rezultātiem, jo vietas trijniekā ir vairāk nekā vienam latvietim.

Viņš arī uzsvēra, ka latvieši vairāk ir gatavi siltākiem laikapstākļiem, jo tik aukstā laikā kā iepriekšējā posmā reti kad izdodas startēt. Turklāt trase bija sagatavota tik perfekti, ka rekordi gan jau būtu krituši arī siltākos laikapstākļos, piebilda Kivlenieks.

Latvijas kamaniņu sportistus par veiksmīgo startu nedēļas nogalē uzteica Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) prezidents Einars Fogelis, augstu novērtējot LKSF paveikto sacensību organizatorisko jautājumu atrisināšanā.

"Latvijai viennozīmīgi izcili, nebijis panākums Latvijas kamaniņu sporta un Siguldas trases vēsturē," teica Fogelis.

Uzvaru izcīnījušās divnieka ekipāžas sportists Mārtiņš Bots pastāstīja, ka divos labos braucienos tika paveikts maksimums, bet ir, kur pielikt, lai sasniegtu vēl augstāku rezultātu, jo mērķi vienmēr ir visaugstākie. Viņa ekipāžas biedrs Roberts Plūme piebilda, ka

nedēļas nogalē viss sāksies no nulles un ar maksimālu atdevi jācenšas gūt jaunus panākumus.

Kamanas duetam esot ļoti ātras, kas ļauj cīnīties par augstākajām vietām. 

Savukārt otro vietu ieguvusī Elīna Ieva Vītola pastāstīja, ka braucienos trasē bija vietas, kur sniegumu uzlabot, bet kopumā aizvadītās sacensības izdevās. Viņa centīsies pielabot nianses, lai spētu iepriecināt nedēļās nogalē Pasaules kausa posmā, kas būs arī Eiropas čempionāts.

Uz revanšu Latvijas izlasē cer Gints Bērziņš – viņš uzsvēra, ka neizdevās pirmais brauciens, un 7. vieta nedēļas nogalē nebija tas, kas gaidīts. Viņš ir apņēmies nākamajās sacīkstēs pierādīt, ka nav septiņnieka braucējs, bet gan kopā ar treneriem un mehāniķiem var sniegties uz augstāku rezultātu.

Kivlenieks atgādināja, ka

drīzais pasaules čempionāts junioriem ir iemesls, kādēļ Latvijas komandā mājās nav labāko pašmāju jauno braucēju.

Taču viņi noteikti pievienošoties komandai Pasaules kausa sacensībās vēlāk sezonas gaitā. Arī LKSF prezidents Vasks uzsvēra, ka juniori Austrijā gatavojas savam pasaules čempionātam, kas Bludencā notiks vienlaicīgi ar Eiropas meistarsacīkstēm pieaugušajiem.

Vasks prognozēja Latvijai sīvu konkurenci par vietu izlasē dalībai Pasaules kausa posmos arī sieviešu divniekos, kur nedēļas nogalē Siguldā uzvarēja Anda Upīte un Sanija Ozoliņa. Pašreizējais komandu skaits sieviešu divniekos Pasaules kausā nav liels, bet sagaidāms, ka jau drīzumā bez sarežģījumiem būs nodrošināts vairāk nekā ducis ekipāžu, sacīja Vasks. Viņš uzsvēra, ka iekšējā konkurence dzen uz priekšu un ļauj Latvijas kamaniņu sportā cerēt uz ilgtspējīgiem rezultātiem. Turpmākai attīstībai LKSF prezidents cer uz iespējām sportistiem palielināt braucienu skaitu citās trasēs ārpus Siguldas, tajā skaitā junioru vecuma braucējiem. 

FIL prezidents Fogelis uzsvēra, ka

jaunā sezona ir īpaša sieviešu divnieku ekipāžu sacensību ieviešanas dēļ.

Sākums, pēc Fogeļa teiktā, aizvadītajos posmos sekmīgs, lai arī joprojām tiek meklēti labākie varianti drošākām un uzticamākām sieviešu divnieku kamanām. Gatavojoties dalībai 2026. gada ziemas olimpiskajās spēlēs, FIL ir jābūt drošiem pārstāvēt savu sporta veidu olimpiskajā apritē. Starptautiskajā federācijā rēķinās, ka kamaniņu sportā startēs 13 pilnas komandas un stafetē līdz olimpiskajām spēlēm jāintegrē arī sieviešu divnieki.

Siguldā nedēļas nogalē sestdien Pasaules kausa posmā un Eiropas čempionātā startēs kungu un dāmu divnieki, kā arī startēs vīrieši. Savukārt svētdien brauks sievietes un būs komandu stafete. 

KONTEKSTS: 

Siguldā 7. un 8. janvārī Pasaules kausa posmā vīriešu sacensībās uzvarēja Kristers Aparjods, divniekiem vīriešiem triumfēja Mārtiņš Bots un Roberts Plūme, bet sieviešu ekipāžām - Anda Upīte un Sanija Ozoliņa. Latvijas komanda palika nepārspēta arī stafetē, savukārt Elīna Ieva Vītola sasniedza otro vietu sieviešu solo sacensībās.

Nākamajā Pasaules kausa posmā Siguldā 14. un 15. janvārī sadalīs arī Eiropas čempionāta medaļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti