Latvijas kamaniņbraucējiem sudrabs un bronza Vinterbergā

Pasaules kausa pirmspēdējā posmā Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Cauce, Kristers Aparjods un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš svētdien Vinterbergas trasē izcīnīja bronzas medaļu komandu stafetes sacensībās, savukārt divnieku sacensībās Gudramovičs/Kalniņš izcīnīja sudraba medaļas, liecina organizatoru informācija.

Līdzīgi kā citās disciplīnās, arī komandu sacensībās un divniekos no dalības trases sliktās sagatavotības dēļ atteicās vairāki sportisti, tostarp titulētie vācieši.

Par uzvarētājiem stafetes sacensībās kļuva Krievijas komanda, kuras sastāvā bija Tatjana Ivanova, Semjons Pavļičenko un Aleksandrs Deņisovs/Vladislavs Antonovs, un tā finišēja pēc divām minūtēm un 36,848 sekundēm. Otrajā vietā ierindojās Itālijas komanda, kas līderiem zaudēja 0,494 sekundes, bet Latvija atpalika vēl par 0,105 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijās ar 395 punktiem ir Itālija, otro vietu ar 361 punktu ieņem Krievija, bet trešā ar 320 punktiem ir Latvija.

Svētdien iepriekš norisinājās sacensības divnieku ekipāžām, kur par posma uzvarētājiem kļuva Krievijas sportisti Aleksandrs Denisevs/Vladislavs Antonovs, kuri bija par 0,608 sekundēm ātrāki par Gudramoviču/Kalniņu. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās poļi Vojcehs Jerži Hmeļevskis un Jakubs Kovaļevskis.

Juris un Andris Šici šajās sacensībās palika devītajā pozīcijā, no līderiem atpaliekot 1,190 sekundes divu braucienu summā.

Šajās sacensībās sliktu trases apstākļu dēļ no dalības atteikušies vairāki sportisti, tostarp Vācijas ekipāžas Toni Egerts/Saša Benekens, Tobiass Vendls/Tobiass Arlts un Robins Goike/Dāvids Gamms.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 772 punktiem ir Egerts/Benekens, 762 punkti ir Vendlam/Arltam, bet trijnieku ar 650 punktiem noslēdz brāļi Šici. Gudramovičs/Kalniņš ar 507 punktiem ierindojas piektajā pozīcijā, Putins/Marcinkēvičs ar 328 punktiem ir 14. vietā.

Pasaules kausa sezona kamaniņu sportā noslēgsies jau nākamnedēļ Kēnigszē.