Kamaniņu braucējs Rozītis paliek nepārspēts Nāciju kausa sacensībās Kalgari

Nāciju kausa sacensībās Kalgari trasē Kanādā piektdien uzvarēja Riks Kristens Rozītis, bet sieviešu konkurencē trešā bija Elīza Cauce, liecina rīkotāju informācija. Nāciju kausa ieskaitē startē sportisti, kam pēc līdzšinējiem rezultātiem nav garantēta dalība Pasaules kausa posma pamatsacensībās, kas risināsies piektdien un sestdien.

Pamatsacensībām pēc rezultātiem Nāciju kausa sacensībās kvalificējās septiņi Latvijas sportisti, arī Artūrs Dārznieks, Ulla Zirne, Kendija Aparjode un divnieka ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs. Kristers Aparjods, Andris Šics/Juris Šici un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš Pasaules kausa ceturtajā posmā dalību nodrošināja jau ar rezultātiem iepriekšējos etapos.

Rozītis tuvāko sekotāju amerikāni Takeru Vestu apsteidza par 0,016 sekundēm. Dārznieks ieguva 6.vietu, bet Inārs Kivlenieks kļūdījās trases lejasdaļā un ierindojās 19. vietā, tāpat kā 23.vietas īpašnieks Kristaps Mauriņš paliekot ārpus pamasacensībām.

Sieviešu sacensībās visas Latvijas braucējas finišēja labāko sešiniekā. Cauce 0,026 sekundes atpalika no uzvarētājas austrietes Miriamas Kastlungeres, ceturtā bija Zirne, bet sestā - Aparjode.

Divnieku ekipāžu konkurencē Putins/Marcinkēvičs finišēja 5. vietā 0,345 sekundes aiz uzvarētājiem mājiniekiem Tristana Volkera/Džastina Snita.

Latvijas spēcīgākie juniori, izņemot Aparjodu, nedēļas nogalē startēs junioru Pasaules kausa posma sacensībās Oberhofā Vācijā.