Kamaniņu braucējs Rinks kļūst par Eiropas junioru čempionu arī vieninieku sacensībās un ar Latvijas komandu izcīna sudrabu stafetē

Latvijas kamaniņu braucējs Kaspars Rinks sestdien Altenbergā, Vācijā, kļuva par Eiropas junioru čempionu vieninieku sacensībās un kopā ar Frančesku Bonu un divnieku Raimondu Baltgalvi/Krišjāni Brūnu izcīnīja sudrabu komandu stafetē.

Piektdien Rinks ar Vitāliju Jegorovu uzvarēja divnieku ekipāžu mačos.

Rinks bija nepārspēts arī Pasaules junioru kausa posma ieskaitē, pārliecinoši uzvarot abos braucienos. Otrās vietas ieguvēju Noā Kallanu no Austrijas viņš divu braucienu summā pārspēja par 0,548 sekundēm, bet trešo pozīciju izcīnījušo itāli Aleksu Gufleru viņš uzveica par 0,572 sekundēm.

Savukārt Roberts Dreimanis braucienos ieņēma 33. un 26.vietu, bet summā viņam bija pēdējā, 33.pozīcija un 14,850 sekunžu deficīts pret Rinku. Eiropas junioru čempionāta ieskaitē Dreimanis bija 24.pozīcijā.

Eiropas junioru čempionāts noslēdzās ar stafetes sacensībām, kurās uzvarēja Vācijas jaunie kamaniņu braucēji, summā trasi veicot divās minūtēs un 2,372 sekundēs.

Latviešiem ar 0,561 sekundes deficītu bija otrā vieta starp astoņām komandām Pasaules kausa ieskaitē un septiņām izlasēm Eiropas čempionāta vērtējumā.

Iepriekš abu vecuma grupu sportisti startēja vienā Pasaules kausa posmā ar piesātinātu sacensību grafiku. Sākot ar šo sezonu, 19 līdz 21 gadu veci kamaniņu braucēji atsevišķi startē Pasaules kausā junioriem, bet 14 līdz 18 gadus veci sportisti spēkojas Kontinentālajā kausā.