Kamaniņu braucējs Aparjods pārliecinoši uzvar Siguldā; zelts arī stafetē

Pasaules kausa ceturtajā posmā kamaniņu sportā, kas šonedēļ risinās Siguldā, svētdien vīru konkurencē pārliecinošu uzvaru guva Kristers Aparjods. Pie vēl viena zelta Latvijas kamaniņu braucēji tika arī stafetē, liecina Latvijas Kamaniņu sporta federācijas informācija.

Jau pirmajā braucienā Aparjods uzstādīja jaunu trases rekordu – 47,615 sekundes, bet otrajā viņš ar vēl labāku braucienu par 0,02 sekundēm laboja pirms tam sevis paša uzstādīto rekordu, un tādējādi viņš kļuva par pārliecinošu sacensību uzvarētāju.

Otrajā vietā ierindojās vācietis Maks Langenhans, kurš bija par Aparjodu 0,253 sekundes lēnāks, bet trijnieku noslēdza Dominiks Fišnallers, kurš no uzvarētāja atpalika 0,267 sekundes.

Gints Bērziņš pirmajā braucienā īsti netika galā ar 14. virāžas izeju, un viņš finišēja kā desmitais. Pēc otrā brauciena viņam izdevās uzlabot savu sniegumu, kā rezultātā viņš pakāpās uz septīto vietu.

“Pirmais brauciens ļoti neizdevās un tur arī pazaudēju iespēju pacīnīties par augstāku vietu šajās sacensībās. Otrais brauciens bija labs, bet lejā mazliet pazaudēju laiku. Jāpaskatās atkārtojumā, kā izskatījās brauciens. Noteikti vēlējos izcīnīt augstāku vietu, bet man ir vēl vienas sacensības, kurās es varēšu pierādīt to, ka varu labāk,” Latvijas Kamaniņu sporta federācija citē Bērziņa teikto.

Vēlāk svētdien notika sacensības arī stafetē, kur Latvijas komanda, kuru pārstāvēja Elīna Ieva Vītola, Aparjods, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, izcīnīja uzvaru.

Latvijas komanda trasi veica divās minūtēs un 12,111 sekundēs, kas bija jauns trases rekords. Sudrabu izcīnīja Vācijas komanda, bet ASV kamaniņu braucēji samierinājās ar trešo vietu.