Kamaniņu braucējs Aparjods izcīna uzvaru Pasaules kausa trešajā posmā

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien Sočos izcīnīja pirmo vietu Pasaules kausa trešajā posmā, Gints Bērziņš bija devītajā, Artūrs Dārznieks 22.pozīcijā, bet Riks Kristens Rozītis ieņēma 25.vietu.

Divu braucienu summā Aparjods finišēja minūtē un 42,881 sekundē. Otro vietu izcīnīja Vācijas sportists Johanness Ludvigs, atpaliekot 0,024 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās Itālijas sportists Dominiks Fišnallers, zaudējot Aparjodam 0,039 sekundes.

Pirmajā braucienā trases rekordu laboja Fišnallers, veicot trasi 51,461 sekundē. Iepriekšējais trases rekords piederēja Austrijas sportistam Dāvidam Gleiršeram un bija 51,466. Otrajā braucienā vēl labāku rezultātu uzrādīja Ludvigs - 51,379 sekunde.

Aparjods aizvadīja labu pirmo braucienu un ierindojās otrajā vietā, Fišnalleram piekāpjoties 0,029 sekundes. Labāko trijnieku pēc pirmā brauciena noslēdza mājinieks Semjons Pavļučenko, zaudējot 0,059 sekundes.

Pirmajā braucienā labu rezultātu uzrādīja Bērziņš, ierindojoties devītajā pozīcijā un līderim zaudējot 0,326 sekundes, 19.vietā atradās Rozītis ar 0,528 sekunžu deficītu, bet 22.vietu ieņēma Dārznieks, atpaliekot no līdera 0,588 sekundes.

Otrajā braucienā Bērziņš uzrādīja desmito ātrāko laiku, summā zaudējot Aparjodam 0,564 sekundes, Dārzniekam bija 23.laiks trasē, summā piekāpjoties tautietim 1,189 sekundes, bet Rozītim izdevās vien 25.ātrākais laiks otrajā braucienā, summā Aparjodam zaudējot 1,27 sekundes.

Aparjods un Rozītis pirmajā braucienā startēja viens aiz otra kā 12. un 13., Artūram Dārzniekam bija 21.numurs, bet Gintam Bērziņam - 24.numurs. Trasē devās 32 sportisti.

Jau ziņots, ka sestdien Andris un Juris Šici šajā pašā trasē kamaniņu sporta sacensībās divniekiem izcīnīja trešo vietu, bet otrs Latvijas divnieks Mārtiņš Bots un Roberts Plūme ierindojās 16.vietā.

Piektdien notikušajā Nāciju kausā Rozītis un Aparjods noslēdza pirmo sešinieku, bet Dārzniekam un Bērziņam jau bija garantētas vietas pamatsacensībās.

Pirms nedēļas Sočos valdīja silti laikapstākļi, kas ātrāk startējušajiem sportistiem deva priekšrocības. Aparjods pēc pirmā brauciena bija līderis, bet summā ieņēma piekto vietu, kamēr Bērziņš bija devītajā, Rozītis 15. un Dārznieks 21.pozīcijā.

Olimpiskajā trasē Pekinā Dārznieks ieņēma 11.vietu, Rozītis - 12., Bērziņš - 14. un Aparjods - 23.vietu. Pirmajos divos posmos nepārspēts bijis vācietis Johanness Ludvigs.

Latvijas vadošajam kamaniņu braucējam Aparjodam iepriekšējā sezona traumas dēļ noslēdzās jau decembrī, pirms tam viņam izcīnot trešo vietu Altenbergā. Dārznieks kopvērtējumā bija 14., bet Rozītis un Bērziņš ieņēma attiecīgi 16. un 17.vietu.

Svētdien būs sacensības sievietēm, kā arī Sprinta kauss trīs disciplīnās.

Turpinājumā 11./12.decembrī būs posms Altenbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk - Insbrukā, Austrijā.

Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.