Kamaniņu braucēji sezonas pirmās balvas sadala Prezidenta kausa izcīņā

Prezidenta kausa izcīņā kamaniņu sportā starta rāvienos piektdien Siguldas trases estakādē vīriešu konkurencē uzvarēja Kristaps Mauriņš, sievietēm labākā bija Elīza Tīruma, bet divnieku ekipāžām pirmo vietu izcīnīja Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

Mauriņš bija labākais abos mēģinājumos, summā par 0,137 sekundēm apsteidzot sīvāko konkurentu Ināru Kivlenieku. Trešo vietu ieguva pieredzējušais Mārtiņš Rubenis. Sievietēm Tīruma arī sasniedza labāko rezultātu abos mēģinājumos, aiz sevis trijniekā atstājot Alisi Evelīnu Mitkus un Saivu Dambīti. Mitkus uzvarētājai zaudēja 0,182 sekundes, taču bija labākā atsevišķajā ieskaitē juniorēm.

Vissīvākā spēkošanās bija trijām divnieku ekipāžām, jo Gudramovičs/Kalniņš brāļus Andri un Juri Šicus divu mēģinājumu summā apsteidza tikai par 0,024 sekundēm. Trešo vietu ieguva Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels, kuri bija labākie juniori. Vīriešu sacensībās labākais juniors Rihards Lozbers kopvērtējumā ierindojās 4.vietā.

Prezidenta kausa izcīņa starta rāvienos kamaniņu sportā notika piekto gadu pēc kārtas. Sacensību iniciators LKSF prezidents Atis Strenga iepriekš uzsvēra, ka starta rāvienam ir īpaša nozīme, un startēt sacensībās ir pavisam kas cits, nekā gatavoties treniņos.

Pērn Prezidenta kausu izcīnīja Kivlenieks, Tīruma un brāļi Šici.

Nezinātājiem jāatklāj, ka starta estakāde ir aptuveni 50 metrus gara ledus mēle, kuras gali ir identiski ledus trases startam gan slīpuma, gan novietojuma ziņā. Ikdienā tajā braucēji trenē starta uzrāvienu, bet Prezidenta kauss ir lieliska iespēja to izdarīt sacensību atmosfērā.